Opmerkelijk: Anderlecht wilde Club-icoon meermaals kapen

door
Opmerkelijk: Anderlecht wilde Club-icoon meermaals kapen

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn eeuwige rivalen. In het verleden had Paars-Wit de overhand, maar de afgelopen jaren was Blauw-Zwart alleenheerser in België. Het Nieuwsblad bracht een opmerkelijke transferonthulling naar buiten.

HNB sprak met Guy Bonny, de voormalige makelaar van Timmy Simons. Bonny laat weten dat Anderlecht meerdere keren achter het Club Brugge-icoon aasde, maar telkens viste Paars-Wit naast het net.

Mooi voorstel

Simons maakte als 21-jarige indruk bij Lommel en clubs zoals Stuttgart, Hamburg, Tottenham Hotspur, Anderlecht en Club Brugge streden om zijn handtekening. Uiteindelijk won Blauw-Zwart de strijd en Anderlecht koos voor Yves Vanderhaeghe en Besnik Hasi. Zo’ veertien jaar later zou Anderlecht echter opnieuw een poging wagen.

Toen was Simons al een icoon bij Club Brugge en had hij een knappe carrière bij PSV en Nürnberg achter de rug. Anderlecht zag in de toen 35-jarige Simons een ideale versterking. Paars-Wit dacht de middenvelder al binnen te hebben. “Er is toen onderhandeld met Anderlecht en er kwam een heel mooi voorstel. Alleen is het nooit tot een deal gekomen.”

Veel respect

Uiteindelijk koos Simons wéér voor Club Brugge. “Timmy heeft ook met veel respect geluisterd naar Anderlecht. Maar Club bleef Club, hé. Nürnberg ging er toen ook van uit dat hij terug wou naar de ploeg van zijn hart. We zijn toen bij Bart Verhaeghe gegaan en het was snel beklonken voor nog enkele mooie jaren.”

POLL: Had jij Timmy Simons graag bij Anderlecht zien spelen?

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: PSG springt in transferdans'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende sterkhouders voor de nodige miljoenen te ...

118
118
Chelsea heer en meester, enorme stunt in Europa League

Donderdagavond stonden de heenmatchen in de kwartfinales van de Europa en Conference League op het ...

71
71
'Hasi bezorgt publiekslieveling pijnlijke opdoffer'

RSC Anderlecht besloot vlak voor de Play-Offs om nog van trainer te wisselen. Op termijn zal moeten ...

84
84
Club Brugge maakt de rekening op: zomertopper naar exit?

Club Brugge lijkt Gustaf Nilsson, vorig jaar gehaald als vervanger van Igor Thiago, in vraag te ...

136
136
BV-voorzitter ontslaat trainer na absurd facebook-schandaal

Een bericht dat een (ondertussen ontslagen) trainer van een amateurclub deelde via sociale media ...

61
61
Voetbalwereld in rouw: oud-topcoach Leo Beenhakker overleden

De Nederlandse en bij uitbreiding hele voetbalwereld is in rouw. Zo raakte donderdag bekend dat Leo ...

0
0
Lastig dilemma Fink: sleutelwissel tegen Club Brugge

Zondag is het zover, dan wordt in de Champions' Play-Offs de eerste rechtstreekse titelclash ...

214
214
Mazzu met grond gelijk gemaakt: "Onkunde of wanhoop?"

Het einde van de competitie is inmiddels in zicht, toch werd donderdag een nieuw trainersontslag ...

77
77
Marc Coucke duikt plots op in eretribune ... PSG-Aston Villa

In de Champions League stonden deze week weer heel wat fraaie duels op het programma. Woensdag ...

154
154
'United start transferoffensief: PL-uitblinker op komst'

Manchester United wil donderdagavond een goed resultaat neerzetten in zijn Europa League-heenmatch ...

59
59
Stadionsoap: Jong AA Gent dan toch nog naar Deinze?

Ook zonder quota voor U23-teams treedt Jong AA Gent, dat op eigen houtje de promotie afdwong, ...

283
283
'Club Brugge opent gesprekken: toptransfer op til'

In hun jacht op de dubbel laten Nicky Hayen en co zich niet afleiden, maar dat Club Brugge straks ...

693
693
'Anderlecht-miskoop alweer richting exit bij STVV?'

Bijltjesdag op Stayen, waar Felice Mazzu zopas het gelag betaalde voor de neerwaartse spiraal. ...

296
296
Club Brugge slikt bittere pil: einde seizoen voor pechvogel

D-Day zondag in Jan Breydel, waar Club Brugge de kloof met koploper KRC Genk kan verkleinen tot ...

710
710
Anderlecht krijgt hoopgevend nieuws uit ziekenboeg

Anderlecht slaagde er tot dusver nog niet echt in om een vuist te maken in de play-offs. Dat ...

243
243
Schande: vrouw van Courtois-beul Rice vernederd: “Varken!”

Declan Rice was in de Champions League de grote man tijdens Arsenal – Real Madrid. De Engelse ...

221
221
'Ulderink out: Antwerp opent jacht op nieuwe coach'

Met de play-offs in zich besloot Antwerp om abrupt afscheid te nemen van Jonas De Roeck, maar met ...

764
764
Club Brugge & KRC Genk incasseren opdoffer voor titelclash

Speeldag drie van de Champions' Play-Offs belooft het nodige spektakel te brengen, want met Club ...

888
888
'Renard nu al op dreef: Anderlecht shopt in Afrika'

Anderlecht hoopt in de play-offs nog een rol van betekenis te zullen spelen, maar heel het Lotto ...

267
267
'Bayern gaat zéér ver voor droomaanwinst Kompany'

Er is nog werk aan de winkel bij Bayern München, zo bleek na de 1-2-nederlaag van dinsdag tegen ...

206
206

Meer sportnieuws