In de Champions League vinden vandaag en morgen de achtste finales plaats. Vanaf de kwartfinales beginnen heel wat ploegen dus te dromen van de eindzege. De Spaanse weet het bijna zeker: FC Barcelona, dat overtuigend met 3-1 won van Benfica, gaat de prijs pakken.
"Dit Barça is de favoriet om alles te winnen dit seizoen", vindt SPORT, dat een 'spectaculaire eerste helft' zag met een 'geweldige' Lamine Yamal en een 'effectieve Raphinha'. "Hij staat op 27 goals dit seizoen, met elf in de Champions League waarmee hij vooralsnog topscorer is. Daaraan moeten we nog 18 assists toevoegen."
Barça maakt indruk
"Behalve Lamine mogen we ook Pedri niet vergeten, die op een tovenaar lijkt. De Jong verdient het eveneens om niet vergeten te worden. Een speler die z'n basisplaats kwijt leek te zijn, maar weer een belangrijke speler is geworden."
Barça maakte als geheel indruk. "Het speltempo, de snelheid en de competitiedrang is in sommige fases onverslaanbaar. Zonder overdrijven kun je zeggen dat het spel grenst aan perfectie. Bovendien konden de spelers, te midden van alle droefheid van deze week, de overwinning opdragen aan Carles Miñarro."
Straffe Yamal
Ook Mundo Deportivo had lof. "Het was een Champions League-show met misschien wel een voorspelling voor de Ballon d'Or-winnaar dit jaar", doelde het medium op Yamal. "Alleen een Marsmannetje, zoals de speler uit Rosario die 672 doelpunten voor Barça maakte, kan zo'n draai met zijn linkerbeen maken als bij het tweede Barcelona-doelpunt.'"
"Benfica had de witte vlag al gehesen, waardoor het middenveld een dansvloer werd van Pedri (gekozen tot Man of the Match, red.), De Jong, Dani Olmo en anderen. Barça liet zich zien als kandidaat om de Champions League te winnen."