KRC Genk rondt zaterdagavond de reguliere competitie af met een topper tegen Union SG. De leider hoopt dan om één van zijn rechtstreekse titelconcurrenten een mentale tik te verkopen in aanloop naar de Play-Offs. Coach Thorsten Fink hoopt echter ook om Yira Sor dan minuten te laten maken.
Racing kan tot dusver niet anders dan tevreden terugblikken op het seizoen. In de halve finales van de Croky Cup moest het weliswaar nipt de duimen leggen voor Club Brugge. Dat werd echter gecompenseerd met het winnen van de reguliere competitie, waardoor Genk straks vanuit pole-positie aan de PO's begint.
Mentale tik uitdelen
In die PO's zal het opnieuw moeten afrekenen met Club Brugge. Maar inmiddels heeft ook Union zich opgeworpen tot een gevaarlijke concurrent. De vice-kampioen kende nochtans een ietwat aarzelende start van het seizoen. Maar de laatste maanden laten de Brusselaars amper nog steken vallen.
Fink wil zaterdag voor eigen volk dan ook de puntjes op de i zetten. "Deze wedstrijd is minstens even belangrijk als de aankomende play-off-wedstrijden. Als we winnen, delen we hen een mentale tik uit en vergroten we de kloof tot 13 punten. Ook al proberen ze de druk via de media op te voeren, ik zou niet met hen willen ruilen", klinkt het op de clubwebstek.
Sor weer terug
In ieder geval kan de Duitse trainer tegen de Unionisten weer beroep op een nagenoeg volledig fitte spelersgroep. Zo maakt ook Sor zijn rentree in de wedstrijdselectie. De pijlsnelle flankaanvaller stond de voorbije maanden aan de kant met een zware blessure, maar lijkt dus op tijd klaar te raken voor de Play-Offs.
In het beste geval kan Sor zaterdag al wat ritme opdoen. "Yira is 100% fit. Hij mist logischerwijs nog wat wedstrijdritme na zijn lange afwezigheid. Als het wedstrijdverloop het toelaat, zal hij zeker minuten maken, maar we nemen geen onnodige risico’s. We bekijken het stap voor stap", aldus de Duitse oefenmeester.