Union SG-spelers afgemaakt: “Was helemaal niet het plan”

door
Union SG-spelers afgemaakt: “Was helemaal niet het plan”

Union SG ging met 2-0 onderuit tegen competitieleider KRC Genk. De topper was een voorbode voor de nakende titelstrijd in de Champions Play-Offs. De Limburgers tankten veel vertrouwen terwijl de Brusselaars een flinke knauw kregen.

Union SG was nochtans de ploeg in vorm in 2025. Tegen de leider was het echter een schim van zichzelf. De manschappen van Sebastien Pocognoli gingen roemloos ten onder. Fedde Leysen was achteraf snoeihard voor zijn ploegmakkers.

Niet het plan

Volgens Leysen werd het plan niet gevolgd door Union SG. "We hebben niet het spel gespeeld dat we willen spelen. We kwamen vaak te laat in het druk zetten en daardoor kwam Genk heel goed in het spel. Qua intensiteit en druk zetten hadden we het beter kunnen doen. Daar staan we normaal toch voor bekend. Als dat niet goed is, komt er veel druk op ons achteraan te liggen.”

De tactiek werd niet opgevolgd en KRC Genk walste over Union SG. “Het was helemaal niet de bedoeling om zo'n laag blok te creëren. Ik denk dat we nog altijd met vertrouwen aan de Play-Offs kunnen beginnen. Met heel veel geluk hadden we hier nog kunnen gelijkspelen, ook al was dat niet verdiend geweest. Thuis hebben we kunnen winnen van Genk, dus alles is mogelijk.”

Titelkansen?

Leysen liet zich ook uit over de titelkansen van Union SG. Club Brugge en KRC Genk lijken de grote titelfavorieten, maar de Brusselse club geeft zich uiteraard nog niet gewonnen. “Of de titel nog kan? Waarom niet? De punten worden gehalveerd, we hebben het vorig seizoen zelf ook meegemaakt. Wij hadden toen meer voorsprong”, citeert Sporza.

POLL: Vind jij dat Union SG nog steeds een titelkandidaat is?

Meest recent

Rode Duivels wrijven zich in de handen: “Fellaini of Defour?"

De Rode Duivels nemen het in de barragematchen van de Nations League op tegen Oekraïne. ...

31
31
Verdict over blessure Toby Alderweireld: “Normaal gezien…”

Toby Alderweireld stopt aan het einde van het seizoen met voetballen en de verdediger hoopte nog een ...

23
23
Pijnlijke details ontslag Feldhofer onthuld: “Waanzin”

Cercle Brugge besloot om na de slotspeeldag van de reguliere competitie van de JPL Ferdinand ...

68
68
Rudi Garcia al zwaar onder vuur: “Al-Dakhil boven hem?!”

Rudi Garcia maakte zijn eerste selectie van de Rode Duivels bekend. In de barragematchen van de ...

100
100
JPL-smaakmaker bejubeld: “Hij is de nieuwe Toni Kroos”

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voorbij. KRC Genk gaat de Champions Play-Offs ...

67
67
'Twee opties nieuwe T1 Cercle: bekende of bulldozer’

Cercle Brugge kende een sterk parcours in Europa, maar in de competitie ging het dit seizoen ...

186
186
Last-minute wijziging: Garcia roept twee nieuwe Duivels op

Aanstaande donderdag nemen de Rode Duivels het in Murcia op tegen Oekraïne. In aanloop naar die ...

402
402
Eerste basiself Garcia: twee Club-spelers én debutant?

De Rode Duivels hebben zich maandag verzameld in Tubeke. Daar zullen ze in de komende dagen het ...

213
213
Ontknoping doet koppen rollen: nieuw trainersontslag in JPL

Daags na de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League, heeft die ontknoping ...

414
414
Vormer verschiet bij Club Brugge: "40 miljoen euro?!"

Club Brugge sloot zondag de reguliere competitie af met een 4-2-overwinning tegen Charlerloi. ...

686
686
'Liverpool lanceert transferbom na ware horror-week'

Liverpool FC heeft een uitsterst teleurstellende week achter de rug. Na de uitschakeling in de ...

82
82
Anderlecht's 'Ali Express': ongeziene stoelendans op komst

Ali Maamar (19) heeft zich bij Anderlecht verrassend opgewerkt tot vaste waarde op de ...

345
345
'Club Brugge heeft vervanger steunpilaar al te pakken'

Met de start van de play-offs breekt money time aan voor Club Brugge, dat haar zinnen op de ...

689
689
Antwerp bevestigt rampscenario: Alderweireld mist play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie af met een mager gelijkspel tegen Standard. Bovendien kwam het ...

149
149
Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

Op de laatste speeldag van de reguliere competitie stond er op diverse velden nog heel wat op het ...

369
369
'Antwerp hakt knoop door: nieuwkomer al richting exit'

Antwerp lijkt in de play-offs geen rol van betekenis te zullen spelen, en dus wordt de blik in ...

249
249
Club Brugge verschaft update over revalidatie Mignolet

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een thuiszege tegen Charleroi. Toch was er ...

266
266
KV Mechelen juicht: "Mijn beste seizoen ooit"

Hoe zou Besnik Hasi zich voelen? Na zijn vertrek won KV Mechelen twee keer en boekten ze dus een zes ...

274
274
Stunt in de Jupiler Pro League: "Dit is een mirakel"

FCV Dender werd voor het seizoen aanzien als dé degradatiekandidaat bij uitstek. Zij wisten ...

185
185
'Antwerp wil smaakmaker weghalen bij KV Mechelen'

KV Mechelen zal in de zomer wellicht een aantal spelers van de hand gaan doen. Opvallend genoeg gaan ...

338
338

Meer sportnieuws