De Rode Duivels nemen deze week een frisse start onder de auspiciën van bondscoach Rudi Garcia en technisch directeur Vincent Mannaert. Zij maakten al meteen enkele opmerkelijke keuzes, die globaal gezien wel goed onthaald werden.
Zo kreeg Garcia de voorbije dagen wel lof omdat hij wat meer ervaring bij de kern haalde én de Jupiler Pro League opwaardeerde. Met Lammens, De Cuyper, Mechele, Vanaken en Heynen zijn er vijf spelers uit de Belgische selectie die opgeroepen werden.
Wie echter uit de boot viel, was Matte Smets. De verdediger van Genk debuteerde in november nog tegen Israël, maar Garcia gaf de voorkeur aan jongens als Mechele en De Winter. Na het afhaken van Theate haalde hij vervolgens Ameen Al-Dakhil bij de selectie.
Al-Dakhil boven Smets door schorsing Castagne
In Het Laatste Nieuws geeft Mannaert aan dat hij maandagavond contact had met Dimitri de Condé, technisch directeur van Genk, om die keuze uit te leggen. "De uitleg was eenvoudig: Al-Dakhil heeft al op rechts gespeeld en we zitten zeker voor de eerste wedstrijd op de flank heel benepen", klinkt het.
Dat komt doordat Timothy Castagne geschorst is voor de heenwedstrijd tegen Oekraïne. Mannaert geeft wel aan dat ze bij de bond zeer tevreden zijn over de prestaties van Smets en dat hij dicht bij een selectie staat.
Godts thuis in overleg met Ajax
Een andere verrassing kwam bij Ajax. Daar werd Mika Godts zelfs niet opgeroepen voor de Jonge Duivels, terwijl Jorthy Mokio zich verrassend bij de A-ploeg mocht melden. "Na overleg met Ajax zijn we tot de beslissing gekomen om hem vrij te stellen", zegt Mannaert over Godts.
Ook over het geval-Mokio laat hij zich uit bij Het Nieuwsblad. Die werd niet opgeroepen omwille van zijn dubbele nationaliteit. "Mokio is gekozen voor zijn polyvalentie. Onana en Theate zijn er niet bij. Mokio speelde al als centrale verdediger, linksachter en verdedigende middenvelder. Hij is polyvalent", aldus Mannaert.