‘Grote knaldeal Club Brugge met man van 10 miljoen’

door
‘Grote knaldeal Club Brugge met man van 10 miljoen’

Club Brugge heeft naar verluidt een bod uitgebracht op de Turkse doelman Berke Özer, die uitkomt voor Eyüpspor. Met het oog op de toekomstige opvolging van Simon Mignolet zoekt de Belgische landskampioen een sterke doelman en ziet in Özer een potentiële aanwinst. Al zou hij zijn jawoord inmiddels aan Galatasaray hebben gegeven.

De 23-jarige keeper, ooit een uitblinker bij Westerlo, heeft een aflopend contract, maar Eyüpspor kan nog een extra jaar met hem doorgaan. De club vraagt 10 miljoen euro voor Özer, zonder onderhandelingsruimte, en Fenerbahçe heeft recht op 40% van de transfersom.

Opvolging Mignolet: Club Brugge doet Özer voorstel

LEES OOK 'Club Brugge klopt aan voor ex-smaakmaker Westerlo'

Hans Vanaken, Brandon Mechele en Simon Mignolet zijn onmisbaar bij Club Brugge. Mignolet is 37 jaar en ligt nog tot 2027 onder contract. De Belgische landskampioen moet stilaan aan de opvolging beginnen denken.

“Hen vervangen is nog niet meteen aan de orde, voor Mignolet zal dat iets vroeger zijn”, waarschuwde Marc Degryse eind december al in Het Laatste Nieuws. Senne Lammens kon die rol op zich nemen, maar hij vertrok naar Antwerp FC om meteen speelminuten te maken.

LEES OOK 'Club Brugge mag topdoelwit alweer schrappen'

De huidige nummer twee Nordin Jackers blijkt een waardige vervanger te zijn, maar toch houdt Dévy Rigaux de markt nauwlettend in de gaten. In Turkije doet immers het gerucht dat Club Brugge Berke Özer wil aantrekken.

Meer zelfs, ze zouden hem al een voorstel hebben gedaan. De Turkse doelman beschikt over een aflopend contract bij Eyüpspor, maar er is een optie voor nog een seizoen. Özer zou ook interesse genieten van Galatasaray.

Özer was de beste doelman in 1B

Berke Özer stond van 2019 tot 2021 al in doel bij KVC Westerlo, dat hem toen huurde van Fenerbahçe. In Het Kuipje reeg hij de uitstekende prestaties aan elkaar en was hij één van de beste doelmannen in 1B.

Hij acteerde twee seizoenen op hoog niveau en hij was een erg stabiele factor in het elftal van de toenmalige coach Bob Peeters. De Turkse sensatie viel soms wel nog op een fout - of een jeugdzonde - te betrappen, maar Özer behoorde steevast tot de beste spelers van Westerlo.

In de 1B Pro League was Özer alvast de meest efficiënte doelman van de competitie. Geen enkele andere keeper verrichte namelijk meer reddingen in verhouding tot het aantal geïncasseerde doelpogingen.

Bovendien was de Turkse jeugdinternational er de op één na minst gepasseerde doelman, én tevens één van de best uitvoetballende keepers. De jonge doelman geniet een natuurlijke rust en présence, belangrijke eigenschappen die hij koppelt aan een enorme fysiek en postuur. 

Anderlecht toonde interesse, net zoals KRC Genk, dat zelfs 6 miljoen euro veil had voor hem.

Terug de beste: Club moet 10 miljoen betalen

Berke Özer ging echter zijn kans bij Fenerbahçe, maar daar waren zijn prestaties heel wat minder. De Turkse jeugdinternational maakte regelmatig een foutje en bovendien slikte hij opvallend veel doelpunten in verhouding met zijn aantal geïncasseerde doelpogingen.

Vandaag speelt Özer bij Eyüpspor, waar hij terug een hoog niveau haalt. Hij is de doelman met het hoogste reddingspercentage in de Süper Lig, voor Burak Bozan (Gaziantep) en Ugurcan Cakir (Trabzonspor).

Fatih Kulaksız, vicevoorzitter van Eyüpspor, zal zijn doelman niet goedkoop laten gaan. Özer heeft een aflopend contract bij de club, maar er is nog een eenjarige optie.

“De prijs die we voor Berke hebben vastgesteld is 10 miljoen euro, er is geen ruimte voor onderhandeling in deze prijs”, zei Kulaksız. Die som gaat echter niet integraal naar Eyüpspor. Fenerbahçe heeft immers recht op 40 procent bij de volgende verkoop.

POLL: Club Brugge moet Özer halen

Meest recent

Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

52
52
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

44
44
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

184
184
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

61
61
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

196
196
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

45
45
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

102
102
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

506
506
'Fink houdt adem in: race tegen de klok voor KRC Genk'

Afgelopen zondag was de Cegeka Arena het decor voor de comeback van de Rode Duivels, maar binnen ...

127
127
'Antwerp, Anderlecht & Club vernemen pittig prijskaartje'

Vanaf komend weekend bekampen de Belgische topclubs mekaar weer met de landstitel als inzet. Nadien ...

275
275
Play-Offs barsten los: scheidsrechters speeldag 1 bekend

Nu het pas echt om de knikkers gaat neemt ook de druk op de arbitrage straks weer onvermijdelijk ...

421
421
'Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg'

Vorig seizoen kroonde Club Brugge zich na een historische inhaalrace alsnog naar de landstitel, een ...

389
389
Vertonghen zadelt Hasi meteen met serieuze kopzorgen op

Een verrassing kunnen we het niet noemen, maar dinsdag maakte Jan Vertonghen ook officieel bekend ...

195
195
De Cuyper vloekt op coach: “Ik wilde stoppen met voetballen!”

Maxim De Cuyper is dit seizoen volledig doorgebroken bij Club Brugge én de nationale ploeg. ...

377
377
Vertonghen oordeelt over ontslag Hubert én keuze Hasi

Jan Vertonghen zal op het einde van dit seizoen stoppen met voetballen, dat liet de aanvoerder van ...

491
491
Vanaken roept straffe waarschuwing naar KRC Genk

Club Brugge moet weer de achtervolging inzetten in de Champions Play-Offs. Vorig seizoen pakte ...

700
700
KV Mechelen voert aanzienlijke kapitaalsverhoging door

KV Mechelen had al een tijdje geleden aangekondigd dat het een kapitaalsverhoging van 6,1 miljoen ...

260
260
Ultras Charleroi slaan ferm terug na verbanning bestuur

De Ultras van Sporting Charleroi werden verbannen in Mambourg na de incidenten tijdens de ...

65
65
Vanaken maakt balans Tedesco-Garcia op: "Nee, totaal niet"

Hans Vanaken verdween de afgelopen jaren naar de achtergrond bij de Rode Duivels, maar bondscoach ...

212
212
Vertonghen speelt open kaart over plannen na profcarrière

Jan Vertonghen kwam vandaag met het nieuws naar buiten dat hij aan het einde van het seizoen zal ...

287
287

Meer sportnieuws