Drama voor Belgische clubs? "Slechtst mogelijke oplossing"

door
Drama voor Belgische clubs?

De play-offs gaan komend weekend van start, maar dat zal de voorlaatste keer zijn. Vanaf het seizoen 2026/27 keert de Jupiler Pro League terug naar een competitie met achttien clubs zonder play-offs, zo beslisten de clubs een tijdje geleden.

Na een dikke vijftien jaar komt er zo een einde aan het tijdperk van de play-offs. Dat werd beslist als een compromis tussen de grote en kleine clubs, die zo elk hun verzuchtingen gehoord zien. De topclubs wilden minder wedstrijden, de kleinere clubs wilden af van de Relegation Play-Off.

LEES OOK KRC Genk doet gouden zet: "Dan ben je een kanjer"

Het was een compromis waarmee iedereen kon leven, maar vrijwel niemand echt enthousiast van werd. Volgens Pieter Nieuwenhuis, de man die in 2010 aan de basis lag van de invoering van de play-offs, vindt de beslissing echter een regelrechte ramp.

Belgische clubs nemen slechtst mogelijke beslissing

In Het Laatste Nieuws oppert hij dat de stijging van België op de Europese ranglijst en de stijging van de transfersommen die onze clubs incasseren grotendeels te verklaren zijn door de play-offs. Op dat vlak scoorde België de voorbije jaren immers beter dan vergelijkbare landen.

"Het is doodzonde. Er lagen verschillende opties op tafel. Wel: dit is de slechtst mogelijke oplossing", waarschuwt de Nederlander. Hij vreest dat de komende jaren de positieve tendens in het Belgische voetbal omgekeerd zal worden.

Inkomsten en niveau zullen dalen

LEES OOK Trossard merkt straf feit op bij Genk: "Gebeurt niet zomaar"

Nieuwenhuis waarschuwt dat de terugkeer naar een nationale competitie er wellicht voor zal zorgen dat de toeschouwersaantallen en inkomsten uit het televisiecontract zullen dalen, terwijl de Europese prestaties ook minder zullen worden. Daardoor zullen Belgische clubs ook weer hun spelers minder duur kunnen verkopen.

"Ik verbaas me over de stelligheid waarmee sommige van uw clubbestuurders hebben gepleit voor een competitie van achttien boven een opzet met play-offs. Ik zit nu 25 jaar in het vak. Dat gaat in tegen alles wat ik in al die tijd heb geleerd en heb ervaren", besluit hij.

POLL: Denk je dat het zo'n vaart zal lopen?

Meest recent

Anderlecht ziet sterretjes op Jan Breydel: "Pure onmacht"

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag één van de grote klassiekers uit het ...

139
139
KRC Genk doet gouden zet: "Dan ben je een kanjer"

KRC Genk trapt zondagavond tegen AA Gent zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang. In ...

43
43
'Antwerp bibbert en beeft: vier sterkhouders richting exit'

Antwerp FC is dramatisch aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor zaterdagavond met 5-1 van ...

152
152
'Liverpool legt eerste contacten voor zomerse knaltransfer'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

172
172
Hasi verrast met basiself, Club-sterkhouder op de bank

De Champions' Play-Offs zijn in alle hevigheid losgebarsten en zondagmiddag staat alweer een ...

373
373
Sollicitatie bij Garcia: grote surprise in volgende selectie?

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

548
548
TU: 'Monstertransfer Vinicius, Club lonkt naar Premier League'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Kompany in zak en as na clash met Siebe Van der Heyden

Vincent Kompany won met Bayern München met 3-2 van het Sankt Pauli van Alexander Blessin ...

123
123
Ulderink meteen in de clinch met twee Antwerp-spelers

Royal Antwerp FC is onder Andries Ulderink op een valse noot begonnen. The Great Old ging met de ...

482
482
Ferme aardverschuiving Openda en Vermeeren

Loïs Openda en Arthur Vermeeren maken een aardverschuiving mee bij RB Leipzig. De Duitse club ...

41
41
Binnenkort Duivelse tandem Lukaku - Defour langs de lijn?

Afgelopen week kwam het nieuws naar buiten dat Romelu Lukaku aan zijn trainerscursus zal beginnen. ...

62
62
"Goed dat Antwerp een pak slaag krijgt"

Royal Antwerp FC begon aan de Champions Play-Offs met een 5-1 nederlaag tegen Union SG. The Great ...

211
211
‘Real Madrid ontvangt bod van 300 (!) miljoen euro’

Na de transfer van Neymar van FC Barcelona naar PSG voor 222 miljoen euro staat de mercato op zijn ...

260
260
Kuyt gooit de handdoek en doet deprimerende uitspraak

Game over. Beerschot zakt naar de Challenger Pro League, is het niet vandaag dan is het wellicht ...

607
607
Zorgt Club Brugge voor de genadeklap bij Antwerp FC?

Is de crisis stilaan een feit bij Royal Antwerp FC? Het lijkt er toch wel op. De 5-1-nederlaag kwam ...

377
377
'Enorme verrassing in de basisploeg Anderlecht'

RSC Anderlecht speelt om 13u30 zijn eerste match van deze Play-Offs op het veld van Club Brugge. ...

693
693
Gigantische domper voor Union SG in play-offs?

Union SG won knap met 5-1 van een alweer zeer pover Royal Antwerp FC. Daar moet de sportieve cel ...

72
72
Trossard merkt straf feit op bij Genk: "Gebeurt niet zomaar"

KRC Genk begint vandaag aan zijn Play-Offs. De Genkse fans gingen gisteren op training de spelers ...

162
162
'Club Brugge haalt geheime transfertruc van stal'

Club Brugge speurt heel de wereld rond naar versterking. Blauw-Zwart kijkt ook in Kroatië. Daar ...

477
477
Zorgen twee uitblinkers voor Genks sprookje in Play-Offs?

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. Vorige week maakten we daarover al specials met de ...

203
203

Meer sportnieuws