TRANSFERUURTJE: 'Club houdt sterkhouders, STVV shopt bij Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt sterkhouders, STVV shopt bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wacht er een drukke transferzomer, met mogelijk heel wat vertrekkers. Van enkele sterkhouders krijgt het wel goed nieuws, want zij zullen in principe aan boord blijven. Voor spelers als Brandon Mechele, Hans Vanaken, Simon Mignolet, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi zou een transfer (nog) niet aan de orde zijn.

Wie wel zeker vertrekt, is Raphael Onyedika. De Nigeriaan heeft onlangs zelfs al een nieuw makelaarsbureau onder de arm genomen om meer deuren te kunnen openen in de grote Europese competities. Hij zal Club de jackpot moeten gaan opleveren.

Anderlecht heeft al definitief afscheid genomen van een speler. Het ziet Louis Patris in de zomer niet meer terugkeren. STVV heeft de aankoopoptie van de rechtsachter gelicht en zou 1,75 miljoen euro betalen voor zijn komst.

Ook Joren Dom trekt de deur van Anderlecht achter zich dicht. De 35-jarige werd in de zomer aangetrokken als ervaren dispensatiespeler voor de Futures, maar was er op een zijspoor beland. Hij zet volgende week per direct een punt achter zijn carrière.

Aan inkomende zijde heeft Paars-Wit nog een Afrikaans talent op het oog. Ze zouden interesse hebben in Aboubacar Camara, een Malinese international bij de U17. Ook Stade Reims zou azen op de jonge verdediger.

Bij Antwerp zullen er wellicht ook heel wat smaakmakers de club verlaten. Een grote kandidaat voor een transfer is Zeno Van Den Bosch, al geeft die aan dat een transfer nog lang geen zekerheid is. Hij wil pas na het seizoen nadenken over zijn toekomst.

Beerschot zal volgend seizoen geen beroep meer kunnen doen op Faisal Al-Ghamdi en Marwan Al-Sahafi. De twee Saudische huurlingen lieten dit seizoen mooie dingen zien, maar keren na de degradatie terug naar hun moederclub Al-Ittihad.

POLL: Zal Club Brugge het geraamte van zijn elftal kunnen houden?

Meest recent

Noa Lang doet straffe voorspelling over titel Club Brugge

Club Brugge kan na drie speeldagen in de Champions' Play-Off nog steeds pronken met een foutloos ...

74
74
Genk recht snel de rug: "Zij namen meteen het woord"

KRC Genk heeft zondag een stevige tik gekregen in de titelstrijd, eigenlijk pas voor de eerste keer ...

62
62
Leko verrast met pion: "Hij blijft staan"

Standard begon nog aan de Europe Play-Off als leider, maar die status is het alweer kwijt. Van de ...

12
12
Saelemaekers zet transferwens kracht bij met assist in derby

De 32ste speeldag in de Serie A werd zondagavond afgesloten met een absolute kraker, want de ...

16
16
Hayen duidelijk over titelstrijd: "Dag en nacht verschil"

Club Brugge heeft zondag een geweldige zaak in de strijd om de titel. Het wist leider Genk met 1-0 ...

184
184
Fink over strafschop: "Ik zou hem niet gegeven hebben"

KRC Genk staat al het hele seizoen aan de leiding en bouwde in de reguliere competitie een ruime ...

267
267
De Cuyper goudeerlijk na winning goal: "Was echt slecht"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League ligt weer helemaal open, want Club Brugge wist zondagavond ...

271
271
RSCA Futures volgen voorbeeld A-ploeg met pijnlijk verlies

De voorlaatste speeldag in de Challenger Pro League werd zondagavond afgesloten met een clash tussen ...

106
106
Standard en Dender verzuimen te winnen en verliezen terrein

Standard is er ook in zijn derde wedstrijd in de play-offs niet in geslaagd om te winnen. Deze keer ...

29
29
Geweldige beelden: Luikse supporters omarmen Genk-doelman na drama

Het voetbalmoment van het weekend? Vergeet even de zeges van Union en Club Brugge maar bekijk ...

226
226
Van held naar antiheld: "Snap waarom Chelsea Penders haalde"

Club Brugge heeft met 1-0 gewonnen van KRC Genk. Dat was een verdiende zege, maar het leek lange ...

265
265
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ...

432
432
Andries Ulderink scherp: "Dat kan gewoon niet"

Royal Antwerp FC speelde vorig jaar schabouwelijke Play-Offs, dit seizoen lijken ze verder te gaan ...

151
151
KV Mechelen én OHL blijven hierdoor met wrang gevoel achter

KV Mechelen heeft sinds het ontslag van Besnik Hasi niet verloren en Dion Lauberbach scoort plots ...

49
49
Man Utd incasseert op pijnlijke wijze 14de nederlaag

Vele jaren geleden was Newcastle - Manchester United een absoluut topduel in de Premier League. Dat ...

36
36
Club Brugge - KRC Genk: één speler zorgt voor ergernis

Club Brugge en KRC Genk zijn momenteel bezig aan dé topper van deze speeldag. De eerste 45 ...

321
321
Bataille geeft oorzaak voor catastrofale blunder

Antwerp FC heeft zondagmiddag een overbodige nederlaag geleden tegen AA Gent (0-1). De Great Old had ...

189
189
Degradatiestrijd in CPL beslecht, Club-goudklomp scoort pareltje

In de Challenger Pro League draait de titelstrijd nog volle toeren, het gevecht om het behoud is ...

226
226
Donkerrode Mbappé overschaduwt overwinning Real Madrid

Na de pijnlijke nederlagen tegen Valencia CF en Arsenal FC, heeft Real Madrid zich zondagnamiddag ...

176
176
Puike knal Schrijvers houdt Europe Play-Offs razend spannend

In de Europe Play-Offs blijven de verschillen bovenaan het klassement voorlopig erg beperkt. Leider ...

52
52

Meer sportnieuws