Tijdens de wintermercato wist KRC Genk zijn ploeg bijeen te houden, want het moest enkel Carlos Cuesta laten vertrekken. In de zomer zal het een pak lastiger worden om alle smaakmakers in de Cegeka Arena te houden, want er is veel interesse.
Genk zou al afspraken gemaakt hebben met Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare over een vertrek, terwijl Mike Penders sowieso naar Chelsea trekt. Daarnaast wordt er ook hard getrokken aan de mouw van enkele andere goudhaantjes.
Geruchten rond Smets nemen toe
Zo heeft bijvoorbeeld ook Matte Smets zich in de kijker gespeeld. De 21-jarige verdediger verteerde moeiteloos de overstap van STVV en werd snel de patron achterin. Hij mocht daardoor in november ook debuteren bij de Rode Duivels.
Zijn ontwikkeling wordt ook in het buitenland gevolgd. Hij werd enkele maanden geleden al gelinkt aan Inter en in de Britse roddelpers werd er onlangs ook gesproken over interesse van Tottenham, Brentford en Aston Villa.
Vertrek bij Genk niet aan de orde
Maar Smets spreekt duidelijke taal over een zomertransfer. "Op dit moment zit ik hier gewoon heel goed", geeft hij aan in Het Laatste Nieuws. "Ik ben heel tevreden van mijn keuze in de zomer. Ik heb er geen seconde spijt van gehad. En omdat wij volgend jaar Europees spelen, zou ik hier heel graag mijn volgende stappen willen zetten."
Een vertrek is voor Smets dus niet aan de orde. Hij denkt bij Genk nog stappen te kunnen zetten. Zijn volgende doelstellingen zullen dus zijn om kampioen te worden, zich te tonen op het Europese toneel en terug te keren bij de Rode Duivels, nadat hij in maart door Rudi Garcia gepasseerd werd.