Donderdag kwam de officiële bevestiging van wat al enkele dagen in de lucht hing: STVV nam afscheid van Felice Mazzu. Na de 0-3-nederlaag tegen KV Kortrijk van vorig weekend was de positie van de trainer onhoudbaar geworden.
Mazzu lag al langer onder vuur op Stayen en nadat uitgelekt was dat STVV op zoek was naar een nieuwe trainer, kon het hem niet langer op post houden. Voorlopig neemt assistent Frédéric De Meyer over, maar de zoektocht naar een opvolger is volop aan de gang.
Losada dan toch niet naar STVV
De voorbije dagen dook daarbij ook één topkandidaat op: Hernan Losada. De Argentijn is vrij sinds het faillissement van Deinze in de winter en donderdag werden de onderhandelingen opnieuw opgestart, nadat ze even in duigen gevallen waren.
De gesprekken leken de goede richting uit te gaan, maar nu krijgt STVV toch een flinke domper te slikken. Volgens Sacha Tavolieri gaat Losada dan toch niet in Sint-Truiden aan de slag. Beide partijen zouden uiteindelijk geen akkoord gevonden hebben over de contractvoorwaarden.
Geen akkoord over voorwaarden
STVV zal zijn zoektocht naar een nieuwe trainer moeten verderzetten, maar het zal niet makkelijk worden om in de komende dagen nog een geschikte kandidaat te vinden. Er zijn immers maar weinig coaches die vrij zijn en staan te springen om de leiding te nemen over een elftal dat vier wedstrijden voor het einde met grote degradatiezorgen zit.
Voor Losada zouden de Kanaries ook al gepolst hebben bij Jonas De Roeck, Wouter Vrancken en Bernd Hollerbach, maar geen van hen zag de uitdaging zitten. Nu ook Losada definitief lijkt af te haken, is het maar de vraag welke naam STVV nog uit de hoed kan toveren.
❌🇦🇷 Hernan Losada won’t be next Sint Truiden headcoach. Despite positive discussions aimed at reaching an agreement, the two parties were unable to come to terms on the conditions of the deal. #mercato #JPL #STVV https://t.co/hu02tMaPdq pic.twitter.com/Nblg7wl6i2
— Sacha Tavolieri (@sachatavolieri) April 11, 2025