Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de nationale dubbel, maar achter de schermen is men ongetwijfeld ook al bezig met de voorbereidingen op de zomermercato. Club dreigt immers verschillende sterkhouders te verliezen. Ook in Ardon Jashari begint de interesse op te lopen.
De Zwitserse middenvelder is één van de eerste Brugse transfers uit het post Vincent Mannaert-tijdperk. De Belgische kampioen betaalde ongeveer een jaartje geleden zo'n 6 miljoen euro om hem over te nemen van FC Lüzern en wist zo verschillende andere Europese ploegen af te troeven. Dat bleek een uitstekende zet van de Bruggelingen.
Nadat hij enkele weken nodig had om zich in te werken, groeide de Zwitser namelijk uit tot één van de absolute steunpilaren in het elftal van coach Nicky Hayen. Ook op Champions League-niveau maakte hij serieus indruk. Heel wat waarnemers rekenen hem nu al bij de beste middenvelders, en zelfs spelers tout court, in de Jupiler Pro League.
Vertrek geen must
De goede prestaties van Jashari hebben hem logischerwijs de nodige interesse vanuit het buitenland opgeleverd. In de voorbij weken en maanden werd hij nadrukkelijk gelinkt aan verschillende ploegen uit de Europese topcompetities. Club Brugge wil hem nochtans minstens een tweede seizoen houden, maar dat zal niet evident worden.
Al heeft Blauw-Zwart wel een belangrijke troef. Zo is een bliksemvertrek ook voor Jashari allerminst een must. "Na het seizoen zien we wel wat er gebeurt. Ik móét ook niet vertrekken, hè. Ik heb hier een geweldig eerste jaar gehad, mijn contract is na zes maanden vernieuwd. Ik meen het als ik zeg dat ik hier gelukkig ben en dat ik het niet erg zou vinden om nog een jaar te blijven", vertelt hij in een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws.
Plaatje moet kloppen
Dat Jashari op termijn naar een topcompetitie trekt, staat echter buiten kijf. En dan zal hij Club Brugge ook een aardige som opleveren. Al moet het volledige plaatje wel kloppen voor hem. "Het is gewoon moeilijk om over een transfer te praten. Als Real Madrid volgende week belt en mij een goed project aanbiedt, dan zal ik rond de tafel gaan zitten. Het zal altijd een aanbod moeten zijn waar zowel Club Brugge als ikzelf een goed gevoel bij hebben. Maar ik meen wat ik zei: eerst de Play-Offs."