TRANSFERUURTJE: Nieuwe topclub in rij voor Hazard, miljoenenverlies voor Club

door
TRANSFERUURTJE: Nieuwe topclub in rij voor Hazard, miljoenenverlies voor Club

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE. 

JUPILER PRO LEAGUE 

Club Brugge wordt de laatste tijd steevast gelinkt aan Nabil Dirar als versterking tijdens de wintermercato, maar ook uitgaang lijkt er beweging te zullen komen.

Al zou het in dit geval komen van iemand die nog bezwaarlijk een speler van Club Brugge kan worden genoemd. Leandro Pereira wordt al sinds juli 2016 uitgeleend aan Braziliaanse clubs, maar is wel degelijk nog eigendom van Blauw-Zwart.

Momenteel is hij actief bij Chapecoense, maar daar loopt zijn huurcontract af op 31 december. Volgens Braziliaanse media zou Botafogo hem echter permanent willen overnemen. Of Club, dat destijds 3,5 miljoen euro betaalde, hier nog veel aan zal overhouden, is maar zeer de vraag. Hij maakte dit seizoen wel elf doelpunten in 31 wedstrijden. De geruchten doen de ronde dat de Braziliaan de interesse heeft gewekt van eersteklasser Botafogo

"Welke speler wil niet voor zo'n ploeg spelen," vertelde de manager van Pereira Neto Genovez aan Radio Brasil. Er zouden wel nog geen contacten gelegd zijn tussen de Braziliaanse club en Blauw-Zwart. De marktwaarde van Pereira bedraagt wel maar 800.000 euro, waarmee Brugge dus zwaar verlies zal leiden normaal gezien. 

 

Bij Royal Antwerp FC zien ze in de zomer, of mogelijk in januari al, een aanvaller de club verlaten. William Owusu denkt aan een vertrek. 

"Er zijn in ieder geval nog geen definitieve beslissingen genomen. Als ik op de bank blijf zitten, is het misschien beter voor iedereen dat ik word verkocht in januari. Want als mijn contract in juni afloopt, kan Antwerp niets meer aan mij verdienen", zegt hij aan Gazet van Antwerpen. 

Afgelopen zomer was Zulte Waregem nog zeer concreet. "In de zomer was er interesse van een drietal Belgische clubs en uit China en Japan. Maar ik zei altijd tegen Luciano D'Onofrio dat een lang en goed contract bij Antwerp me het meest interesseerde. Want mijn kinderen zijn geboren in België, ze spreken alleen Nederlands en voor hun opvoeding is het dus beter om in België te blijven. Maar als ik niet meer nodig ben bij de club, dan maak ik er geen probleem van om te vertrekken. Dan kan ik zelf ook verder met mijn carrière."



BUITENLAND 

De kans is groot dat Eden Hazard aan zijn laatste seizoen bij Chelsea bezig is. De Rode Duivel wil graag de stap naar de absolute wereldtop zetten en de interesse is groot. 

Real Madrid blijft de grootste kanshebber om Hazard weg te plukken bij Chelsea en ook de Belg wil graag naar Madrid. Juventus houdt de situatie ook in de gaten, maar er is nog een gegadigde. 

Volgens The Mirror wil ook PSG de ex-speler van Lille OSC aantrekken. Het is echter vreemd dat de Parijzenaars Hazard hoog op het lijstje zetten, want die gaf enkele weken geleden nog aan dat hij in Frankrijk enkel voor Lille OSC zou terugkeren. De kans dat Hazard in januari of komende zomer naar PSG zal verhuizen, is dan ook bijzonder klein. 

 

Dodi Lukebakio etaleert dit seizoen zijn grote talent in de Duitse Bundesliga. In alle competities samen scoorde de jonge Belg al tien keer in veertien wedstrijden, statistieken waar menig speler op jaloers kan zijn. 

Volgens het Britse Watford Observer denkt Fortuna Düsseldorf eraan om Lukebakio definitief binnen te halen. Volgens de krant zullen de Duitsers wel minimum 20 miljoen euro moeten neerleggen voor de speler.  

Lukabakio gooit momenteel grote ogen in Duitsland, hij scoorde onder andere een hattrick tegen Bayern München.








POLL: Moet Hazard na dit seizoen vertrekken bij Chelsea?

Meest recent

Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

66
66
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

8
8
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

93
93
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

73
73
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

18
18
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

100
100
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

289
289
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

151
151
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

47
47
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

109
109
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

72
72
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

95
95
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

87
87
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

174
174
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

343
343
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39

Meer sportnieuws