City doet gouden zaak, Liverpool proeft Engelse titel

door
City doet gouden zaak, Liverpool proeft Engelse titel

In de Engelse Premier League werden woensdagavond zes duels van de 30ste speeldag afgewerkt. Leider Liverpool FC zette daarbij een nieuwe stap naar de titel met een nipte zege in de derby tegen Everton FC. Manchester City deed dan weer een goede zaak in de strijd om de Champions League-tickets.

City is bezig aan een tegenvallend seizoen en ligt al een tijdje uit de titelstrijd. De troepen van coach Guardiola zullen zelfs nog stevig moeten knokken om de top 4, en het daarbij horende CL-ticket, te halen. Woensdag kon het voorlopig weer beslag leggen op de vierde plaats. Maar dan moest wel gewonnen worden van Leicester City.

Doku start in basiself

Guardiola, zelf in de tribunes wegens een schorsing, rekende daarvoor niet op De Bruyne, die zondag nog een volledig bekerduel speelde. Haaland ligt dan weer in de lappenmand. Doku daarentegen startte wel en werd in de tweede helft onder luid applaus gewisseld. De Rode Duivel zag hoe zijn ploeg al snel op voorsprong kwam via Grealish. Voor de Engelsman nog maar zijn eerste treffer dit seizoen in de EPL.

Na een miscommunicatie tussen Faes en Leicester-doelman Hermanssen, kreeg Marmoush de 2-0 op een schoteltje aangeboden. Dat bleek meteen ook de eindstand, al had dat vooral te maken met de defensieve houding van de bezoekers. In ieder geval spring City voorlopig naar de vierde stek. Al kan Chelsea er terug over gaan indien het donderdag wint van Tottenham.

Liverpool heerst over Merseyside

De competitieleider liet zich evenmin op een fout betrappen. De Merseyside-derby's tegen Everton zijn nochtans verraderlijk voor de Reds, enkele weken geleden speelden de stadsgenoten nog 2-2-gelijk op Goodison Park. Maar op eigen veld kon Liverpool wel met de volle buit aan de haal gaan.

Everton wist weliswaar lang stand te houden tegen de aanvalsgolven van de thuisploeg, maar bij de start van de tweede helft zorgde Jota voor de verdiende openingstreffer. Liverpool liet het daarna echter liggen om zijn voorsprong verder uit te bouwen. De 1-0 bleek echter voldoende voor een verdiende overwinning. Het blijft daardoor met 12 punten voorsprong aan de leiding staan, terwijl er nog slechts 8 speeldagen te gaan zijn.

Overige uitslagen:

Brighton - Aston Villa: 0-3
Bournemouth - Ipswich Town: 1-2
Newcastle United - Brentford: 2-1
Southampton - Crystal Palace: 1-1

POLL: City haalt alsnog de Champions League ...

Meest recent

Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

4
4
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

27
27
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

31
31
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

164
164
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

79
79
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

195
195
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

178
178
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

319
319
'Antwerp verbaast vriend en vijand met JPL-transfer'

Antwerp hoopt de komende weken nog een Europees ticket in de wacht te slepen, al belooft dat een ...

427
427
'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

Club Brugge slaagde er donderdag niet in om het blok van Union te ontmantelen. Hier en daar wordt er ...

348
348
'Feyenoord mikt op transferbom bij Belgische topclub'

AA Gent gaat een drukke zomer tegemoet, waarin vooral tal van overbodige pionnen de Planet Group ...

254
254
City schrikt van De Bruyne: dit zagen ze niet aankomen

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen verlaten. Tien jaar lang was hij ...

832
832
Chelsea grijpt in en legt plannen met Lavia op tafel

Roméo Lavia ligt al een tijdje in de lappenmand. Sinds zijn monstertransfer naar Chelsea moet ...

67
67
800.000 euro? Nainggolan onthult opvallend aanbod

Radja Nainggolan maakt het mooie weer bij Lokeren-Temse, maar de middenvelder had evengoed nog in ...

332
332
KAA Gent vreest rampscenario door ‘diepere problemen’

KAA Gent zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Na zware nederlagen tegen Club ...

346
346
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met ...

520
520
Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

De vijf genomineerden voor de Ebbenhouten Schoen zijn bekendgemaakt. De 34e editie zal maandag 12 ...

183
183
Ex-Red Flame met schokkend nieuws: "In kunstmatige coma"

Vorig jaar kwam Tine Schryvers met een schokkende onthulling. De voormalige Red Flame liet weten dat ...

0
0
Vanderbiest spreekt duidelijke taal over job bij KV Mechelen

Na een nul op zes hoopt KV Mechelen zich zaterdag te herpakken in Westerlo. Dat zal nodig zijn, ...

105
105
Grote prive onthulling over AZ-speler: "Uit betrouwbare bron"

Vorige maandag greep AZ op het nippertje naast zijn eerste prijs op twaalf jaar tijd. In de finale ...

66
66

Meer sportnieuws