Propere Handen zorgt voor ingrijpende veranderingen: nieuw wetsvoorstel op komst

door
Propere Handen zorgt voor ingrijpende veranderingen: nieuw wetsvoorstel op komst

Het is ondertussen bijna een jaar geleden dat Operatie Propere Handen de Belgische voetbalwereld op zijn kop zette. Meteen werd vanuit verschillende hoeken aangekondigd dat er actie ondernomen zou worden om dergelijke wantoestanden in de toekomst te vermijden, maar sindsdien bleef het behoorlijk stil. Nu zou er echter toch een wetsvoorstel op komst zijn.


Federaal minister Denis Ducarme zou het voorbije jaar overlegd hebben met verschillende partijen uit de voetbalwereld, gaande van toenmalig Pro League-voorzitter Marc Coucke, makelaars als Jesse De Preter en Patrick De Koster, maar ook de entourages van spelers en trainers. Volgens La Dernière Heure gaat hij op basis daarvan binnenkort een wetsvoorstel indienen.

De nieuwe wet zou enkele ingrijpende wijzigingen met zich meebrengen. Zo zou er een maximumlimiet komen op het percentage commissie dat makelaars kunnen opstrijken en zouden makelaars voortaan betaald moeten worden door de spelers. Momenteel onderhandelen zijn nog met de clubs over de commissie. Bovendien zou het voortaan ook verboden zijn dat een makelaar zowel voor speler als club bemiddelt in hetzelfde dossier.

Verder wil Ducarme ook de dominante positie van makelaars zoals Bayat en destijds Veljkovic inperken. Zo zou het voortaan verboden worden voor een makelaar om binnen dezelfde ploeg zowel de trainer als spelers te vertegenwoordigen, terwijl een makelaar binnen een club niet meer dan 30 procent van de spelers in zijn portefeuille mag hebben.

POLL: Zijn dat goede voorstellen?

Meest recent

Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

14
14
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

41
41
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

101
101
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

32
32
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

16
16
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

54
54
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

416
416
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

318
318
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

69
69
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

633
633
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1037
1037
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

42
42
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

186
186
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

163
163
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

48
48
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

144
144
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

620
620
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

234
234
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

90
90
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

24
24

Meer sportnieuws