'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

door
'Domper dreigt voor JPL-clubs: ook Proximus en VOO willen geld terug'

Aanstaande maandag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League een definitieve beslissing over de voortzetting van het seizoen. De verwachting is dat het advies van de Raad van Bestuur wordt gevolgd en dat een streep onder de competitie wordt getrokken. Al krijgen de clubs nu slecht nieuws over de televisiegelden.

Eén van de hoofdredenen waarom in België al zo snel een beslissing werd genomen, is dat de televisiegelden van deze periode al waren overgeschreven. Een groot verschil met heel wat topcompetities, waar men riskeert de nodig miljoenen mis te lopen indien er niet meer gespeeld wordt. Maar de Pro League moet zich nu toch ongerust maken. Zo schrijft La Dernière Heure dat Telenet een deel van het betaalde voorschot op de televisierechten wil terug recupereren.

De telecomoperator pleit er niet voor om toch door te voetballen, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Men wil echter wel aan tafel gaan om tot een akkoord te komen over de terugbetaling van de televisiegelden. Telenet wil zich ook soepel opstellen over de manier waarop de terugbetaling zou gedaan worden, maar men oordeelt dat 1/3de van het seizoen niet is afgewerkt en daar wil men dus een compensatie voor.

UPDATE 23/04
De kans lijkt weer wat groter te worden dat de Belgische clubs miljoenen aan televisiegelden door de neus geboord zien, want Het Laatste Nieuws meldt dat nu ook Proximus en het Waalse VOO zich bij de claim van Telenet aangesloten hebben. Aangezien de play-offs niet gespeeld worden, willen de rechtenhouders ofwel hun geld terug, ofwel het recht om volgend seizoen een gelijk aantal matchen gratis te mogen uitzenden.

Dat laatste lijkt echter een moeilijke zaak te worden, want dan zou ook Eleven Sports - de rechtenhouder voor volgend seizoen - akkoord moeten gaan. Bij de Pro League blijven ze echter wijzen op de clausule die bepaald dat bij overmacht ze niet hoeven terug te betalen. Als de Nationale Veiligheidsraad vrijdag zou beslissen dat er tot september niet gevoetbald mag worden, kan daar weinig discussie over bestaan.

POLL: Vind je dat de rechtenhouders hun geld terug moeten krijgen?

Meest recent

'Genk gaat voor superwinst: deal van 29 miljoen'

Ondanks de mindere resultaten in de voorbije drie duels, heeft KRC Genk een sterk seizoen achter de ...

38
38
Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

Binnen een week is het eindelijk zover. Op zondag 4 mei wordt de veelbesproken bekerfinale tussen ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Club, Duivel moet 70 mil kosten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Boskamp snapt er niets van: “Al dat gezeik door één mafkees”

Union SG krijgt de wind van voren, maar de Brusselse club trekt er zich er niets van aan. Na ...

106
106
Storck in de clinch met KV Kortrijk-fans: “Niet terecht!”

KV Kortrijk moet nu echt beginnen vrezen voor degradatie naar de Challenger Pro League. Op het veld ...

142
142
‘Union SG troeft Anderlecht af en pakt uit met diamant’

Union SG staat erom bekend om jonge, relatief onbekende, spelers binnen te halen en voor een bom ...

155
155
'Noa Lang verbaast PSV met gedrag'

Noa Lang is dit seizoen één van de smaakmakers van PSV, maar de Eindhovenaren zitten ...

88
88
KRC Genk kampt met vloek van Play-Offs: “De druk stijgt”

Drie clubs strijden nog om de titel in de Jupiler Pro League. KRC Genk stond heel het seizoen aan de ...

88
88
Verrassende ex-RSCA’er maakt Hasi met de grond gelijk: “C’est fou!”

Islam Slimani speelt op zijn 36e nog steeds op de Belgische velden. De Algerijn van Westerlo is de ...

132
132
Wat Kompany zo uniek maakt volgens Bayern-ster Kane

Als alles wat meezit kan Bayern München dit weekend de titel vieren in de Bundesliga. Vincent ...

224
224
'Twee probleemgevallen' bij STVV: Vrancken velt oordeel

Wouter Vrancken, die onlangs aan onze redactie meedeelde dat er nog andere clubs naar hem polsten, ...

93
93
'Spectaculaire ingaande toptransfer voor Union SG'

Union SG weet nu al dat ze in de zomer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De Brusselaars ...

158
158
Genk uitgeteld voor titel? Boskamp spreekt heldere taal

KRC Genk heeft de voorbije weken serieuze averij opgelopen in de titelstrijd. Na de recente 1 op 9 ...

250
250
'De Cuyper parkeert toptransfer: Club legt pittige som vast'

Club Brugge maakt zich op voor een cruciale periode met de ontknoping van de titelstrijd en de ...

414
414
'Guardiola wil supertransfer: toptarget met 30 goals en 23 assists'

Manchester City maakt zich op voor een hete transferzomer. De Engelse topclub is van plan een grote ...

145
145
Vanhaezebrouck velt drastisch verdict over titelstrijd

De heenronde in de Champions' Play-Offs zit erop, dit weekend wordt de tweede helft van de ...

674
674
Hasi hakt knopen door: basiself in bekerfinale bepaald?

Binnen een dikke week staat voor RSC Anderlecht de belangrijkste partij van het seizoen op het ...

262
262
Club Brugge onder enorme druk: Hayen grijpt stevig in

Zondagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de titelstrijd. Zo gaat Club Brugge op ...

628
628
Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

285
285
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

499
499

Meer sportnieuws