Onfortuinlijke Van Damme genomineerd voor fraaie prijs

door
Onfortuinlijke Van Damme genomineerd voor fraaie prijs

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus is de tijd aangebroken om weer tal van individuele sportprijzen uit te delen. Op 3 december wordt bijvoorbeeld de winnaar van de 'Vlaamse Reus' bekend gemaakt. En ook de onfortuinlijke Miguel Van Damme behoort tot de zes overgebleven kanshebbers.


In tegenstelling tot bij de trofee voor 'Sportman of Sportvrouw van het Jaar', wordt bij de Vlaamse Reus niet alleen rekening gehouden met de sportieve prestaties. Bij deze verkiezing, die wordt georganiseerd door de Vlaamse Bond van Sportjournalisten, wordt ook gekeken naar de manier waarop de kandidaten anderen konden inspireren. De nominatie van Van Damme is op dat vlak dus meer dan terecht.

Zo strijdt de 28-jarige doelman van Cercle Brugge al jaren tegen leukemie. Hij herviel meermaals in deze vreselijk ziekte, maar blijft vechten en weigert zijn voetbalcarrière zomaar op te geven. Ondanks alle tegenslagen blijft hij zich ook inzetten voor het 'Me to You'-fonds, een stichting dat het opneemt voor leukemie-patiënten. Van Damme is dus een voorbeeld en inspiratiebron voor vele lotgenoten.

OLYMPISCH JAAR
Of Van Damme ook zal winnen, valt voorlopig af te wachten. Gezien het om een olympisch jaar gaat, is de concurrentie immers behoorlijk groot. Judoka Mathias Casse, marathonloper Bashir Abdi en hockeyer Alexander Hendrickx pakten allen een medaille op de Spelen. Meerkampster Noor Vidts was dan weer één van de grote openbaringen in Tokyo. Tot slot is er met Anderlecht-spits Tessa Wullaert ook een Red Flame genomineerd.

POLL: Van Damme verdient de Vlaams Reus het meest ...

Meest recent

'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

135
135
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

67
67
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

415
415
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

63
63
Club Brugge: vervanger Jutgla tegen Union SG gekozen

Club Brugge staat onder ferme druk. De Bruggelingen kunnen het zich niet veroorloven om voor de ...

216
216
'Loïs Openda baalt: RB Leizpig eist deze monstersom'

Loïs Openda kent een wisselvallig seizoen, net als als heel RB Leipzig. De Belgische aanvaller ...

41
41
Zulte Waregem slaat toe met eerste zomeraanwinst

Zulte Waregem heeft zijn eerst zomeraanwinst weten te strikken, al is dat geen verrassing. Zo werd ...

68
68
Cercle Brugge maakt eerste zomertransfer wereldkundig

Cercle Brugge heeft nog geen zekerheid over het behoud en moet nog zwaar knokken om dit te ...

31
31
Storck zorgt voor spanning: "Druk is groot bij hen"

KV Kortrijk moet vanavond winnen van Beerschot. De Kerels vechten voor hun laatste kansen om het ...

36
36
Anderlecht valt voor bliksemsnelle sensatie: wie is hij?

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 20-jarige Noorse winger Marius Broholm van Rosenborg. ...

313
313
Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

86
86
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

135
135
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

144
144
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

738
738
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

176
176
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

343
343
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

277
277
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

496
496
'Antwerp verbaast vriend en vijand met JPL-transfer'

Antwerp hoopt de komende weken nog een Europees ticket in de wacht te slepen, al belooft dat een ...

678
678
'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

Club Brugge slaagde er donderdag niet in om het blok van Union te ontmantelen. Hier en daar wordt er ...

505
505

Meer sportnieuws