RSCA slaat eigen speler knock-out met transfer

door
RSCA slaat eigen speler knock-out met transfer

Anderlecht is goed op weg op Play-off 1 te halen, maar daarom blijft men in Neerpede niet bij de pakken zitten. Het scoutingsteam van Peter Verbeke heeft namelijk Cheikh Niasse van Lille OSC geïdentificeerd als het nieuwste transfertarget. Zijn profiel en kwaliteiten zijn alvast veelbelovend te noemen, en ze sluiten ook naadloos aan bij de hoge vereisten van Vincent Kompany.


UITZONDERLIJKE TALENTEN

Het scoutingsdepartement van RSC Anderlecht werd onlangs gevoelig versterkt dankzij de komst van Tim Matthys, en daarmee zet Sporting duidelijk in op het ontdekken van interessante profielen uit het binnen- en buitenland. De talentdetectie beperkt zich dus niet alleen tot aan de Belgische landsgrenzen, Anderlecht speurt ook de buitenlandse competities af op zoek naar jong voetbaltalent. Het is de visie van Peter Verbeke om niet langer de zogeheten buitenlandse high potentials naar het Lotto Park te halen. Althans niet de gemiddelde tot potentieel goede high potential.



De Head of Sports van Anderlecht wil echter wél nog steeds de uitzonderlijke talenten, een trapje hoger dan high potentials dus, naar de club halen. In die laatste categorie valt bijvoorbeeld Cheikh Niasse, een 21-jarig toptalent van Lille OSC die dit seizoen helemaal buitenspel werd gezet door de komst van onze landgenoot Amadou Onana (marktwaarde: 8 miljoen euro). Door de impressionante ontwikkeling van Onana heeft Niasse geen uitzicht op speelminuten in Noord-Frankrijk en daarom wil hij straks een nieuw avontuur aangaan.

ONBEGRIP BIJ DE FANS

Lille zal de verdedigende middenvelder, die ook goed uit de voeten kan als centrale verdediger, niets in de weg leggen om te vertrekken maar Les Dogues zullen ongetwijfeld met een dubbel gevoel zitten. Niasse geldt namelijk als één van de betere talenten van het centre de formation en hij werd een grote toekomst voorspeld in het shirt van Lille. Maar door omstandigheden raakt hij amper aan de bak in de voorbije jaren. Vijf officiële wedstrijden voor Lille sinds 2019 is zijn deel, en dat was nochtans niet het plan van de speler en van de club.

Ontevreden over zijn speelgelegenheid in het Stade Pierre-Mauroy, vroeg Niasse vervolgens de toelating om Lille te verlaten. Op een beleefde manier, zoekend naar speelminuten om zijn carrière helemaal op de rails te kunnen brengen. Lille gaf groen licht op de vraag van Niasse maar het hoopt nog een transfersom van 2 miljoen euro te vangen, met 25% op een toekomstige transfersom van zijn jeugdspeler.



En dat nieuws viel volgens L’Equipe alvast niet in dovemansoren bij Anderlecht, maar ook bij Vitesse, NEC, Sheffield United, Freiburg en Lorient. Maar de fans van Lille vinden het toekomstige vertrek van Cheikh Niasse zelfs een betreurenswaardig verloop. De 21-jarige is een echt jeugdproduct van de club en de achterban hoopte dat de polyvalente speler ooit zou doorbreken in het eerste elftal. Het gros van de Lille-fans vinden het dan ook onbegrijpelijk dat Niasse niet verder is geraakt dan amper vijf wedstrijden voor de fanion.

PRODUCT VAN LUCHIN

Maar op die manier kan Anderlecht wel profiteren van deze situatie en Cheikh Niasse vervolgens voor een prikje ophalen, indien Sporting erin slaagt om de stevige concurrentie af te troeven uiteraard. Niasse staat dus te boek als één van de grotere talenten die voortgebracht zijn in Luchin. En dat is best wel een referentie als je ziet welke kleppers het centre de formation van Lille heeft voortgebracht.



Yohan Cabaye, Mathieu Debuchy, Divock Origi, Franck Ribéry, Bruno Cheyrou, Adil Rami, Benjamin Pavard, Kevin Mirallas, Bernard Rama, Rudi Garcia, Nabil Bentaleb, Benoît Cheyrou en om niet te vergeten: ook Eden Hazard. Niasse heeft uiteraard nog alles waar te maken op het professionele niveau, maar dat hij een grote indruk maakte in Luchin is dus wel een aardige referentie.

PROFIEL VOOR KOMPANY

Cheick Niasse bezit dan ook een erg mooi profiel. De verdedigende middenvelder slash centrale verdediger behoorde in de jeugdselecties van Lille steeds tot de best voetballende spelers en op zijn positie is dat een mooie meerwaarde. En die kwaliteit zal alvast niet misstaan in de filosofie en visie van Vincent Kompany bij Anderlecht. Niasse houdt ervan om de bal te krijgen en vervolgens pakt hij tevens uit met een hoge passing-zuiverheid.



Maar die hoge passing-zuiverheid komt er niet door een risicoloze en sobere passing, vanuit zijn centrale positie richt Niasse zich eerder op een progressieve passing waarbij de ploeg verschillende meters winst kan boeken in de opbouw. Niasse onderscheidt zich eveneens met zijn creativiteit, oprukken met de bal, kansencreatie en defensieve skills. Daarnaast kan de jonge Fransman zich schikken in een rol als nummer zes én als centrale verdediger.

CONCURRENTIE VOOR HOEDT?

Als verdedigende middenvelder zal Cheikh Niasse bij Anderlecht alvast concurrentie bij de vleet hebben, want Josh Cullen en Kristoffer Olsson zijn dit seizoen de absolute certitudes op het centrale middenveld van Sporting. Daarnaast heeft Anderlecht ook hun eigen jeugdtalent Marco Kana niet opgegeven. Het grote talent zit nog even in de wachtkamer maar in de toekomst wordt er voor hem een belangrijke rol weggelegd als nummer zes.



Het profiel van Niasse zou dan wellicht veel beter passen in de defensie van Anderlecht. Daar presteren de huidige basisspelers Lissandro Magallan en Wesley Hoedt eerder wisselvallig en daarom zou vooral Niasse’s voetballend vermogen een enorme kwaliteitsinjectie betekenen. Als Hannes Delcroix weldra terugkeert na zijn revalidatie, dan kan Anderlecht misschien wel uitpakken met het beste uitvoetballende centrale duo van België. Indien Sporting er eerst in slaagt om Niasse aan te trekken uiteraard.

POLL: Moet Anderlecht alles inzetten op Niasse?

Meest recent

BV-voorzitter ontslaat trainer na absurd facebook-schandaal

Een bericht dat een (ondertussen ontslagen) trainer van een amateurclub deelde via sociale media ...

13
13
Voetbalwereld in rouw: oud-topcoach Leo Beenhakker overleden

De Nederlandse en bij uitbreiding hele voetbalwereld is in rouw. Zo raakte donderdag bekend dat Leo ...

0
0
Lastig dilemma Fink: sleutelwissel tegen Club Brugge

Zondag is het zover, dan wordt in de Champions' Play-Offs de eerste rechtstreekse titelclash ...

55
55
Mazzu krijgt rekening gepresenteerd: "Onkunde of wanhoop?"

Het einde van de competitie is inmiddels in zicht, toch werd donderdag een nieuw trainersontslag ...

31
31
Marc Coucke duikt plots op in eretribune ... PSG-Aston Villa

In de Champions League stonden deze week weer heel wat fraaie duels op het programma. Woensdag ...

111
111
'United start transferoffensief: PL-uitblinker op komst'

Manchester United wil donderdagavond een goed resultaat neerzetten in zijn Europa League-heenmatch ...

38
38
Stadionsoap: Jong AA Gent dan toch nog naar Deinze?

Ook zonder quota voor U23-teams treedt Jong AA Gent, dat op eigen houtje de promotie afdwong, ...

194
194
'Club Brugge opent gesprekken: toptransfer op til'

In hun jacht op de dubbel laten Nicky Hayen en co zich niet afleiden, maar dat Club Brugge straks ...

517
517
'Anderlecht-miskoop alweer richting exit bij STVV?'

Bijltjesdag op Stayen, waar Felice Mazzu zopas het gelag betaalde voor de neerwaartse spiraal. ...

227
227
Club Brugge slikt bittere pil: einde seizoen voor pechvogel

D-Day zondag in Jan Breydel, waar Club Brugge de kloof met koploper KRC Genk kan verkleinen tot ...

566
566
Anderlecht krijgt hoopgevend nieuws uit ziekenboeg

Anderlecht slaagde er tot dusver nog niet echt in om een vuist te maken in de play-offs. Dat ...

199
199
Schande: vrouw van Courtois-beul Rice vernederd: “Varken!”

Declan Rice was in de Champions League de grote man tijdens Arsenal – Real Madrid. De Engelse ...

183
183
'Ulderink out: Antwerp opent jacht op nieuwe coach'

Met de play-offs in zich besloot Antwerp om abrupt afscheid te nemen van Jonas De Roeck, maar met ...

608
608
Club Brugge & KRC Genk incasseren opdoffer voor titelclash

Speeldag drie van de Champions' Play-Offs belooft het nodige spektakel te brengen, want met Club ...

743
743
'Renard nu al op dreef: Anderlecht shopt in Afrika'

Anderlecht hoopt in de play-offs nog een rol van betekenis te zullen spelen, maar heel het Lotto ...

239
239
'Bayern gaat zéér ver voor droomaanwinst Kompany'

Er is nog werk aan de winkel bij Bayern München, zo bleek na de 1-2-nederlaag van dinsdag tegen ...

177
177
Mazzu reageert op ontslag, verrassende wending bij STVV?

Wat al dagenlang in de lucht hing, werd donderdagmiddag ook officieel bevestigd: STVV zet de ...

256
256
Joos ziet in waanzinnige statistiek grote troef Club Brugge

Komend weekend kan richtinggevend worden voor de titelstrijd. Dan gaat leider KRC Genk immers op ...

375
375
Dan toch nog: STVV zet Mazzu op straat

Na de pijnlijke 0-3 van vorig weekend tegen KV Kortrijk lag het hoofd van Felice Mazzu helemaal op ...

159
159
Genk krijgt duidelijke transferboodschap uit Charleroi

KRC Genk is nog volop verwikkeld in de strijd om de titel, maar desondanks bereiden de Limburgers ...

409
409

Meer sportnieuws