Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

door
Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

Nathan De Cat is pas 16, maar wordt nu al gezien als de toekomstige draaischijf van Anderlecht. Het toptalent uit Vilvoorde maakt indruk bij de RSCA Futures, trainde al mee met de A-ploeg en debuteerde zelfs in Europa. Zijn spel doet denken aan een kruising tussen Sergio Busquets en Hans Vanaken — en dat is niet overdreven.

De Cat is klaar voor een basisplaats

Leander Dendoncker lijkt op vertrek te staan, Theo Léoni heeft zijn contract nog steeds niet verlengd, Mats Rits speelt wel veel, maar zijn impact is afgenomen, en Majeed Ashimeru blijft erg blessuregevoelig.

Met Cedric Hatenboer komt er binnenkort versterking op het middenveld van Anderlecht, terwijl ervaren krachten bij paars-wit niet uitsluiten dat de amper 16-jarige Nathan De Cat stilaan in aanmerking komt voor een plaats in de basiself.

Verschillende media melden dat het supertalent in alle stilte op de deur van het eerste elftal klopt. De Cat is een van de jongste spelers bij de RSCA Futures, waar hij, ondanks zijn jonge leeftijd, zelfs tot aanvoerder werd benoemd.

Anderlecht heeft goud in handen met De Cat

In oktober 2023 ondertekende Nathan De Cat, ondanks buitenlandse interesse van onder andere Ajax, zijn eerste profcontract. In februari vorig jaar debuteerde hij in het profvoetbal, toen hij amper vijftien jaar, vier maanden en tien dagen oud was.

Afgelopen zomer nam Brian Riemer hem mee op stage naar Portugal. Zijn contract werd in september vorig jaar al meteen voor het eerst verlengd. “Op Neerpede beseffen ze dat ze met De Cat goud in handen hebben,” schreef Het Laatste Nieuws.

Sindsdien mag De Cat regelmatig meetrainen met de A-ploeg. In de Europa League tegen Fenerbahçe mocht hij zijn debuut maken onder toenmalig coach David Hubert.

Kruising tussen Busquets en Vanaken

Nathan De Cat is een sierlijke middenvelder met een enorme technische bagage en fluwelen voeten. Hij is van opleiding een verdedigende middenvelder, maar kan ook centraal achterin zijn mannetje staan.

Een scout verklaarde anoniem aan Het Laatste Nieuws dat De Cat qua profiel te vergelijken valt met Sergio Busquets. De Vilvoordenaar is voortdurend aanspeelbaar en vindt ook onder druk altijd een oplossing.

Op 16-jarige leeftijd dirigeert hij het spel met autoriteit en recupereert hij tal van ballen. De Cat beschikt over een uitstekende visie en speelt de bal telkens eenvoudig, efficiënt en zuiver in.

Door zijn lengte oogt hij soms wat slungelig, maar zijn techniek is absoluut niet te onderschatten. Daarom vergeleek La Dernière Heure hem ook al met Hans Vanaken.

POLL: De Cat moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Antwerp met Ulderink ferm op de sukkel: “Waardeloos”

Royal Antwerp FC hoopte met Andries Ulderink een weg á la Mark van Bommel af te leggen, maar ...

24
24
Wéér hommeles bij Standard, fans komen zwaar in opstand

Standard Luik kwam met het heuglijk nieuws dat er een akkoord was gevonden met A-CAP over de ...

42
42
Toch nog Europa? ‘Grootmacht gaat vol voor De Bruyne’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? Na zijn afscheid bij Manchester City gonst het van de ...

93
93
Lukaku barst van frustratie, Faes krijgt pak slaag

Er wordt reikhalzend uitgekeken naar een nieuwe Europese midweek, maar in Engeland en Italië ...

45
45
Vandenbempt ziet schrijnend ‘wereldrecord’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een nul op zes aan de Champions Play-Offs begonnen. Het gewenste Besnik ...

115
115
Van den Brom briest op KRC Genk: “Zo ontzettend flauw”

John van den Brom was in het verleden hoofdtrainer van KRC Genk. De Nederlandse oefenmeester ziet de ...

178
178
'OHL heeft absolute recorddeal beet: transferdetails bekend'

Officieel opent de zomermercato pas in juni zijn deuren, maar verschillende clubs zijn nu al bezig ...

28
28
Ulderink alweer onder vuur bij Antwerp: "Hij liep verloren"

Voor Antwerp FC zijn de Champions' Play-Offs voorlopig geen groot succes. Na de pandoering op Union ...

135
135
'Club knijpt billen dicht: bliksemvertrek Jashari wordt concreet'

Club Brugge haalde het zondagmiddag met 2-3 van Antwerp FC en speelde in het eerste uur van de ...

522
522
Kampioenenmaker staat op bij KRC Genk: "Meesterlijk"

KRC Genk heeft zijn titelkandidatuur bij de start van de Play-Offs nog eens dik in de verf gezet. De ...

220
220
Real Madrid-fans in de wolken na uitspraak Courtois

Dze week staan de heenwedstrijden in de kwartfinales van de Champions League op het programma. Real ...

139
139
Engelse pundits lyrisch: Neville doet forse De Bruyne-claim

Eind dit seizoen komt een einde aan het Kevin De Bruyne-tijdperk bij Manchester City. De Rode Duivel ...

213
213
Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

Nathan De Cat is pas 16, maar wordt nu al gezien als de toekomstige draaischijf van Anderlecht. Het ...

394
394
Bom onder JPL-format: Pro League opnieuw rond tafel?

Beerschot is al ter dood veroordeeld, maar zowel in de Champions', Europe áls Relegation ...

716
716
Aanduidingen refs: derde (!) keer Laforge in Club-Genk

Na alle kritiek van de afgelopen maanden mogen de Belgische scheidsrechters terugblikken op een ...

311
311
Hayen houdt adem in: Club vreest mokerslag uit ziekenboeg

Ze maakten het zichzelf nog onnodig moeilijk, maar uiteindelijk kwam Club Brugge tegen Antwerp toch ...

511
511
Under Review: Referee Department ontleedt speeldag 2 PO's

In de play-offs neemt de druk ook voor de arbitrage dus, maar op speeldag twee viel er nauwelijks ...

124
124
'KV Mechelen en KRC Genk sluiten deal: prijskaartje bekend'

KV Mechelen flirtte heel even met de degradatie, maar na de klinkende zege tegen Dender ligt Malinwa ...

893
893
Complete make-over bij Club Brugge: "Afspraken gemaakt"

Club Brugge hoopt aan het eind van de play-offs voor de vijfde keer in zes jaar tijd met de titel ...

550
550
'Mancini ontkent bijzonder straf nieuws in Italië'

Zeer straf nieuws vanuit Italië. Daar verkeert een traditieclub in zwaar weer en Roberto ...

36
36

Meer sportnieuws