Wat al dagenlang in de lucht hing, werd donderdagmiddag ook officieel bevestigd: STVV zet de samenwerking met Felice Mazzu stop. De trainer betaalt het gelag voor de 0-3-nederlaag tegen KV Kortrijk, waardoor de degradatiedruk weer een pak groter wordt.
Daarmee stopt de samenwerking al na zeven maanden, want Mazzu was pas begin september aangesteld op Stayen. Hij was er neergestreken als opvolger van Christian Lattanzio, die op zijn beurt na enkele speeldagen al ontslagen was.
Mazzu reageert ook meteen op zijn ontslag. "Enerzijds ben ik ontgoocheld dat we ons doel, kwalificatie voor play-off 2, net niet haalden. We zijn sportief niet helemaal beloond voor het harde werk van de voorbije maanden", stelt hij op de website van STVV.
Losada alsnog coach van STVV?
"Anderzijds ben ik blij dat ik deel heb mogen uitmaken van deze warme traditieclub. Ik hoop voor iedereen – de supporters, het management en de spelers – dat STVV het seizoen op een positieve manier kan afsluiten. Want deze club hoort thuis in eerste klasse", besluit hij.
De voornaamste vraag is nu wie Mazzu zal opvolgen. Voorlopig is dat assistent Frédéric De Meyer, maar mogelijk is er een verrassende wending op komst. Het Nieuwsblad weet dat Hernan Losada alsnog zou kunnen neerstrijken.
Ook Lamkel Zé komt weer in beeld
Eerst leken de onderhandelingen nochtans gestrand te zijn, maar nu zouden ze toch weer opgestart zijn. Dat zal voor STVV een opluchting zijn, want het ving de voorbije dagen ook al bot bij Jonas De Roeck, Wouter Vrancken en Bernd Hollerbach.
De mogelijke komst van Losada is overigens niet de enige plottwist op Stayen. Door het ontslag van Mazzu ligt ook de weg voor een terugkeer van Didier Lamkel Zé weer helemaal open. Hij mag vanaf donderdagnamiddag weer meetrainen met de A-kern, nadat Mazzu hem verbannen had.