Raes benoemt absoluut hoogtepunt uit carrière

door
Raes benoemt absoluut hoogtepunt uit carrière

We naderen het einde van het jaar 2021, en voor Frank Raes is dit eindejaar toch nog extra speciaal. Zo presenteerde hij dinsdag immers zijn laatste aflevering van Extra Time bij Canvas. De VRT heeft de bekende televisiepresentator nu immers definitief met pensioen gestuurd.


Dat was Raes eigenlijk al twee jaar, maar deed hij verder op zelfstandige basis. Ook daar komt nu dus een eind aan, en na een carrière van 41 jaar bij de openbare omroep, is het tijd voor Raes om af te zwaaien. Vaste collega van de laatste jaren, Filip Joos, had alvast enkele mooie woorden in petto voor zijn mentor. "Een heel erg grote dank u, voor alles, alles wat je voor mij hebt gedaan. Ik heb één groot voordeel op iedereen die volgt. Wij en zij gaan je allemaal missen als vakman, maar ik hoef je niet te missen als mens", klonk het immers in zijn afscheidsboodschap die te zien was in Extra Time.

Ook enkele topvoetballers als Mertens, Vertonghen en Nainggolan wuifden Raes uit met een bedankwoord. De presentator zelf kwam bij Radio 1 zijn relaas doen. Over zijn absolute hoogtepunt uit zijn carrière bijvoorbeeld. Dat is verrassend genoeg géén voetbalwedstrijd, wél de gouden medaille – incluis toen wereldrecord – van Fred Deburggraeve in Atlanta in 1996 op de 100 meter schoolslag.

Raes blijft commentator
Uiteraard waren er ook wel enkele voetbalmatchen die Raes altijd zullen bijblijven. De meeste recente daarvan is België-Japan van op het WK 2018, toen de Duivels een 0-2 achterstand in de tweede helft nog wisten om te buigen in 3-2 winst. Ook Argentinië-België op het WK van 82 benoemt Raes als een hoogtepunt. De Rode Duivels wonnen toen met 0-1 van Maradona & co. Raes zal overigens nog niet hélemaal afzwaaien, want zo blijft hij vooralsnog actief als commentator bij Play Sports.

POLL: Goed dat Raes toch actief blijft?

Meest recent

Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

0
0
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

7
7
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

14
14
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

69
69
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

138
138
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

34
34
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

19
19
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

33
33
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

35
35
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

270
270
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

158
158
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

56
56
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

39
39
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

203
203
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

82
82
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

193
193
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

132
132
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

213
213
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

417
417
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

235
235

Meer sportnieuws