Nieuw talent breekt door bij Standard: "Debuut was moeilijk"

door
Nieuw talent breekt door bij Standard:

Bij Standard zorgen de eigen jeugdproducten voor het nodige geld. Zo werden Michel-Ange Balikwisha (Royal Antwerp FC) en Hugo Siquet (Freiburg) voor ongeveer 11 miljoen euro verkocht. Een ander talent klopt al op de deur.


Bij Standard liet de achttienjarige Alexandru Calut zich tegen Club Brugge, KAS Eupen en KV Mechelen in positieve zin opmerken. De linkerflankspeler knokte zich in de ploeg van Luka Elsner. “Ik ben volwassener geworden ten opzichte van vorig seizoen. Mijn debuutmatchen waren niet schitterend met de A-kern, maar de context was moeilijk in Play-off 2. Nu ben ik completer dan tevoren", vertelt het talent via de officiële kanalen van de Rouches.

EX-GENK

Calut hoopt de komende weken en maanden nog mee progressie te maken in de Vurige Stede. “Een persoonlijk doel ? Offensief meer bijbrengen en waarom niet mijn eerste assist geven. Ik moet voor meer voorzetten zorgen, dat is ook mijn job. Ik denk dat ik klaar ben voor die stap”, besluit het talen. Calut speelde in het verleden ook voor de jeugdploegen van Sporting Charleroi en KRC Genk. De speler ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Standard. Dit weekend zal hij wellicht ook aan de aftrap verschijnen tegen Cercle Brugge.

POLL: Een toptalent?

Meest recent

Standard stelt teleur: Leko legt vinger op de wonde

Standard heeft geen geweldige start genomen in de Europe Play-Off. Na het gelijkspel van vorige week ...

12
12
Dendoncker: "Dat was het verschil tussen Genk en Anderlecht"

Een kentering is er voorlopig zeker nog niet gekomen bij Anderlecht. Na de wanvertoning tegen Club ...

58
58
Rivaal komt met zeer mooie lofrede voor De Bruyne

Kevin De Bruyne is bezig aan zijn laatste wedstrijden bij Manchester City, want hij maakte enkele ...

46
46
Charleroi doet goede zaak: "Voetbal heeft gewonnen"

De Waalse derby was zondagavond de afsluiter van de tweede speeldag van de play-offs. Een ...

8
8
Heynen en Fink oordelen eensgezind over prestatie Genk

KRC Genk bleef ook in zijn tweede wedstrijd in de Champions' Play-Off foutloos. Het stond onder druk ...

156
156
Hasi neemt sterkhouder op de korrel: "Ik verwacht meer"

De tweede speeldag in de Champions' Play-Off heeft hetzelfde beeld gebracht als de eerste: de top ...

183
183
Charleroi uit de bocht: rookbom onder stoeltje Standard-fan

De tweede speeldag van de play-offs in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met de ...

155
155
Kop van Jut Anderlecht afgemaakt: "Hij zal slecht slapen"

Ook na twee wedstrijden in de Champions' Play-Off staat Anderlecht nog met lege handen. Na de ...

239
239
Nagelbijter in CPL: Essevee bijt tanden stuk op Métallos

De twee promovendi in de Challenger Pro League leken voor dit weekend zo goed als vast te staan, een ...

116
116
Charleroi zet teleurstellende 'Choc Wallon' naar zijn hand

Doorgaans staan wedstrijden tussen Charleroi en Standard garant voor heel wat passie en strijd, ...

36
36
'Deze club gaat voor megasom aan de haal met Banzuzi'

OH Leuven moest zaterdag vrede nemen met een 2-2 op het veld van Westerlo. Een opvallende afwezige ...

36
36
KRC Genk incasseert mokerslag: steunpilaar weken out?

KRC Genk sleepte zondag een 1-2 zege uit de brand op het veld van Anderlecht. Voor de verplaatsing ...

558
558
'Anderlecht hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Door de vele afwezigen op het middenveld gunde Besnik Hasi tegen KRC Genk de pas 16-jarige Nathan De ...

293
293
Racing Genk flitst na zinderende slotfase voorbij Paars-Wit

Racing Genk leek als eerste van de drie 'tenoren' op weg naar puntenverlies in deze Play-Offs. De ...

249
249
'Club Brugge verliest man-in-vorm: gegadigden in de rij'

In het laatste halfuur werd het nog even onnodig spannend, maar al bij al won Club Brugge zondag ...

369
369
Odoi: "Ben er zeker van dat ze dit bij Club Brugge dachten"

Antwerp FC blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs. Zondagmiddag ...

209
209
De Bruyne start afscheidstour met puntje in fletse derby

In de Premier League heeft de derby tussen Manchester United en Manchester City zondagavond geen ...

43
43
Anderlecht verbrodt sterke start: kijkers zien grote zondebok

In de Champions' Play-Offs stond zondagavond de topper tussen recordkampioen RSC Anderlecht en ...

308
308
Ajax dichter bij titel na goal Mokio, Atlético ontsnapt in extra tijd

In de Eredivisie heeft Ajax een nieuwe stap richting de titel gezet. De Amsterdammers pakten immers ...

19
19
Man van de Match bij Club: "Moesten 4 à 5 keer scoren"

Club Brugge kan met vertrouwen toeleven naar de titelkraker op eigen veld tegen KRC Genk. ...

285
285

Meer sportnieuws