In de Premier League heeft de derby tussen Manchester United en Manchester City zondagavond geen winnaar opgeleverd. Een tegenvallende wedstrijd eindigde op 0-0. Kevin De Bruyne, die vrijdag zijn afscheid bij City aankondigde, maakte de wedstrijd vol als aanvoerder. Maar het verschil maken lukte hem niet.
De twee clubs uit Manchester zijn bezig aan een teleurstellend seizoen. United speelde op geen enkel moment een rol van betekenis aan de top van het Premier League-klassement en stond voor aanvang van de speeldag op een pijnlijke 13 de plaats. Enkel de eindzege in de Europa League kan het seizoen nog ietwat glans geven.
City presteert op zijn beurt eveneens ondermaats. De situatie is weliswaar niet zo schrijnend als bij de stadsgenoot. Maar na vier opeenvolgende landstitels moet het momenteel volop strijden om een plek in de top 4 te halen. Enkel via de FA Cup is er nog een kans om met een prijs aan de haal te gaan.
De Bruyne maakt match vol
Desondanks blijven de onderlinge duels een speciaal gegeven. Niet in het minst voor De Bruyne. De spelmaker kondigde vrijdag immers dan dat hij na het seizoen vertrekt bij City. Voor hem was het dus zijn laatste Manchester Derby. De Rode Duivel startte ook als aanvoerder in de basis en maakte de match vol, maar kon zijn ploeg te weinig op sleeptouw nemen.
Al deden de andere spelers bij City niet veel beter. In de eerste helft was United dan ook de betere ploeg. Al leidde dat niet meteen tot grote kansen. Garnacho verspeelde de beste mogelijkheid van een povere eerste helft. Na de pauze viel er gelukkig iets meer te beleven op Old Trafford.
Ook geen goals na rust
Mazraoui moest bijvoorbeeld met een straffe tackle uitpakken om Foden af te houden op weg naar de 0-1. In de slotfase trok de thuisploeg het laken dan weer naar zich toe met dank aan een gretig ingevallen Zirkzee. Maar ook United slaagde er niet in om te scoren.
En zo eindigde de derby in een brilscore. Daar schieten beide ploegen logischerwijs niet veel mee op. City blijft vijfde en heeft amper voorsprong op zijn eerste achtervolgers. United blijft 13de en kijkt al vooral naar de Europese heenmatch van donderdag tegen Olympique Lyon.