Anderlecht verbrodt sterke start: kijkers zien grote zondebok

door
Anderlecht verbrodt sterke start: kijkers zien grote zondebok

In de Champions' Play-Offs stond zondagavond de topper tussen recordkampioen RSC Anderlecht en leider KRC Genk op het programma. De Limburgers zakten als grote favoriet af naar het Lotto Park. Maar in de eerste helft wist Paars-Wit een stevige vuist te maken.

Beide ploegen waren op compleet uiteenlopende manier aan de nacompetitie begonnen. Genk had op eigen veld immers vlot de maat genomen van AA Gent (4-0) en liet een ijzersterke indruk achter. Anderlecht daarentegen moest zijn meerdere erkennen in Club Brugge na een erg matig optreden.

Mokerslag na veelbelovende start

Paars-Wit wou in zijn eerste thuismatch van de PO's dan ook voor een gepaste reactie zorgen. Bovendien was het uitkijken in welke mate nieuwe trainer Besnik Hasi zijn stempel verder had kunnen drukken. De aanvangsfase deed alvast het beste vermoeden wat dat betreft. Zo begon RSCA sterk aan de partij.

De eerste kansen waren ook voor de thuisploeg. Genk-doelman Mike Penders werd meteen enkele keren aan het werk gezet. Naarmate de eerste helft vorderde kwamen de bezoekers wel beter in de match. En na een halfuur spelen kreeg RSCA het deksel keihard op de neus. Zo trapte Joris Kayembe de 0-1 op geweldige wijze voorbij Colin Coosemans.

Vleugelback Angulo de mist in

Een dure tegentreffer, waarbij de achterhoede van Paars-Wit niet bepaald een goede beurt maakte. Zo kreeg de Genkse linkerflank, en met name Kayembe, wel heel veel ruimte. Op het sociale medium 'X' werd dan ook met een beschuldigende vinger richting Nilson Angulo gewezen. Die startte opnieuw als vleugelback en begon ook goed aan de match, maar liet Kayembe bij de tegentreffer wel heel makkelijk lopen. Ook daarna maakte de jonge Ecuadoraan geen al te beste beurt meer.

POLL: Angulo is niet geschikt als vleugelback ...

Meest recent

Antwerp met Ulderink ferm op de sukkel: “Waardeloos”

Royal Antwerp FC hoopte met Andries Ulderink een weg á la Mark van Bommel af te leggen, maar ...

35
35
Wéér hommeles bij Standard, fans komen zwaar in opstand

Standard Luik kwam met het heuglijk nieuws dat er een akkoord was gevonden met A-CAP over de ...

49
49
Toch nog Europa? ‘Grootmacht gaat vol voor De Bruyne’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? Na zijn afscheid bij Manchester City gonst het van de ...

121
121
Lukaku barst van frustratie, Faes krijgt pak slaag

Er wordt reikhalzend uitgekeken naar een nieuwe Europese midweek, maar in Engeland en Italië ...

51
51
Vandenbempt ziet schrijnend ‘wereldrecord’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een nul op zes aan de Champions Play-Offs begonnen. Het gewenste Besnik ...

128
128
Van den Brom briest op KRC Genk: “Zo ontzettend flauw”

John van den Brom was in het verleden hoofdtrainer van KRC Genk. De Nederlandse oefenmeester ziet de ...

196
196
'OHL heeft absolute recorddeal beet: transferdetails bekend'

Officieel opent de zomermercato pas in juni zijn deuren, maar verschillende clubs zijn nu al bezig ...

31
31
Ulderink alweer onder vuur bij Antwerp: "Hij liep verloren"

Voor Antwerp FC zijn de Champions' Play-Offs voorlopig geen groot succes. Na de pandoering op Union ...

141
141
'Club knijpt billen dicht: bliksemvertrek Jashari wordt concreet'

Club Brugge haalde het zondagmiddag met 2-3 van Antwerp FC en speelde in het eerste uur van de ...

543
543
Kampioenenmaker staat op bij KRC Genk: "Meesterlijk"

KRC Genk heeft zijn titelkandidatuur bij de start van de Play-Offs nog eens dik in de verf gezet. De ...

235
235
Real Madrid-fans in de wolken na uitspraak Courtois

Dze week staan de heenwedstrijden in de kwartfinales van de Champions League op het programma. Real ...

145
145
Engelse pundits lyrisch: Neville doet forse De Bruyne-claim

Eind dit seizoen komt een einde aan het Kevin De Bruyne-tijdperk bij Manchester City. De Rode Duivel ...

220
220
Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

Nathan De Cat is pas 16, maar wordt nu al gezien als de toekomstige draaischijf van Anderlecht. Het ...

411
411
Bom onder JPL-format: Pro League opnieuw rond tafel?

Beerschot is al ter dood veroordeeld, maar zowel in de Champions', Europe áls Relegation ...

728
728
Aanduidingen refs: derde (!) keer Laforge in Club-Genk

Na alle kritiek van de afgelopen maanden mogen de Belgische scheidsrechters terugblikken op een ...

321
321
Hayen houdt adem in: Club vreest mokerslag uit ziekenboeg

Ze maakten het zichzelf nog onnodig moeilijk, maar uiteindelijk kwam Club Brugge tegen Antwerp toch ...

517
517
Under Review: Referee Department ontleedt speeldag 2 PO's

In de play-offs neemt de druk ook voor de arbitrage dus, maar op speeldag twee viel er nauwelijks ...

125
125
'KV Mechelen en KRC Genk sluiten deal: prijskaartje bekend'

KV Mechelen flirtte heel even met de degradatie, maar na de klinkende zege tegen Dender ligt Malinwa ...

917
917
Complete make-over bij Club Brugge: "Afspraken gemaakt"

Club Brugge hoopt aan het eind van de play-offs voor de vijfde keer in zes jaar tijd met de titel ...

558
558
'Mancini ontkent bijzonder straf nieuws in Italië'

Zeer straf nieuws vanuit Italië. Daar verkeert een traditieclub in zwaar weer en Roberto ...

37
37

Meer sportnieuws