Extra Time-panel fileert Referee Department en Bondsparket

door
Extra Time-panel fileert Referee Department en Bondsparket

Tijdens de voorbije speeldag vielen er (opnieuw) heel wat discutabele fases te bespeuren op de Belgische voetbalvelden. Zo heerste er heel wat onbegrip over de rode kaart van Matisse Samoise tegen KAS Eupen. Het Bondsparket oordeelde dan nog eens dat de Gent-speler een speeldag effectieve schorsing toegewezen kreeg. Voer voor discussie voor de heren van Extra Time. 


In het Canvas-programma was er heel wat onbegrip voor de bewuste fase rond Samoise. Zo oordeelde Filip Joos dat de fout zelfs geen gele kaart verdiende. Arnar Vidarsson deelde die mening maar al te graag. "Ik begrijp vooral de scheidsrechter niet. Hij staat toch bijzonder slecht gepositioneerd in deze fase? Hij kan dat naar mijn mening nooit zien. Oordelen op basis van zoiets kan gewoonweg niet", aldus de IJslandse bondscoach. 

Gert Verheyen trapte daarna nog stevig na richting de VAR en het Bondsparket. "De straffen die uitgedeeld worden zijn niet meer in evenwicht. De ene wordt consequenter beoordeeld dan de andere, dat kan niet", aldus de ex-Rode Duivel. Ook presentator Aster Nzeyimana velde hetzelfde oordeel en verwees naar een voormalige fout van Jack Hendry. Toen kreeg de Bruggeling een gelijkaardige straf als Samoise toegekend, terwijl de intentie een stuk hoger lag. 

Filip Joos kent geen genade

De duidelijke meningen aan tafel doen de twijfels bij het grote publiek rond het Bondsparket en het Referee Department ongetwijfeld alleen maar toenemen. Filip Joos deed er op het einde van de discussie zelfs nog eens schepje bovenop. "Ik heb absoluut geen begrip meer voor het Referee Department. Ze bespreken de fase van Samoise achteraf niet eens, puur omdat ze beseffen dat ze fout zaten. Voor het Bondsparket heb ik dan weer nog minder begrip. Ofwel kunnen zij er helemaal niks van, ofwel is er iets ergers aan de hand", aldus de scherpe radiocommentator. 

POLL: Hebben ze gelijk?

Meest recent

'Genk gaat voor superwinst: deal van 29 miljoen'

Ondanks de mindere resultaten in de voorbije drie duels, heeft KRC Genk een sterk seizoen achter de ...

5
5
Bekerkoorts stijgt: Club doet fans jubelen vlak voor finale

Binnen een week is het eindelijk zover. Op zondag 4 mei wordt de veelbesproken bekerfinale tussen ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Club, Duivel moet 70 mil kosten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
Boskamp snapt er niets van: “Al dat gezeik door één mafkees”

Union SG krijgt de wind van voren, maar de Brusselse club trekt er zich er niets van aan. Na ...

95
95
Storck in de clinch met KV Kortrijk-fans: “Niet terecht!”

KV Kortrijk moet nu echt beginnen vrezen voor degradatie naar de Challenger Pro League. Op het veld ...

137
137
‘Union SG troeft Anderlecht af en pakt uit met diamant’

Union SG staat erom bekend om jonge, relatief onbekende, spelers binnen te halen en voor een bom ...

148
148
'Noa Lang verbaast PSV met gedrag'

Noa Lang is dit seizoen één van de smaakmakers van PSV, maar de Eindhovenaren zitten ...

85
85
KRC Genk kampt met vloek van Play-Offs: “De druk stijgt”

Drie clubs strijden nog om de titel in de Jupiler Pro League. KRC Genk stond heel het seizoen aan de ...

86
86
Verrassende ex-RSCA’er maakt Hasi met de grond gelijk: “C’est fou!”

Islam Slimani speelt op zijn 36e nog steeds op de Belgische velden. De Algerijn van Westerlo is de ...

125
125
Wat Kompany zo uniek maakt volgens Bayern-ster Kane

Als alles wat meezit kan Bayern München dit weekend de titel vieren in de Bundesliga. Vincent ...

214
214
'Twee probleemgevallen' bij STVV: Vrancken velt oordeel

Wouter Vrancken, die onlangs aan onze redactie meedeelde dat er nog andere clubs naar hem polsten, ...

89
89
'Spectaculaire ingaande toptransfer voor Union SG'

Union SG weet nu al dat ze in de zomer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De Brusselaars ...

157
157
Genk uitgeteld voor titel? Boskamp spreekt heldere taal

KRC Genk heeft de voorbije weken serieuze averij opgelopen in de titelstrijd. Na de recente 1 op 9 ...

248
248
'De Cuyper parkeert toptransfer: Club legt pittige som vast'

Club Brugge maakt zich op voor een cruciale periode met de ontknoping van de titelstrijd en de ...

410
410
'Guardiola wil supertransfer: toptarget met 30 goals en 23 assists'

Manchester City maakt zich op voor een hete transferzomer. De Engelse topclub is van plan een grote ...

141
141
Vanhaezebrouck velt drastisch verdict over titelstrijd

De heenronde in de Champions' Play-Offs zit erop, dit weekend wordt de tweede helft van de ...

667
667
Hasi hakt knopen door: basiself in bekerfinale bepaald?

Binnen een dikke week staat voor RSC Anderlecht de belangrijkste partij van het seizoen op het ...

260
260
Club Brugge onder enorme druk: Hayen grijpt stevig in

Zondagavond staat opnieuw een sleutelduel op het programma in de titelstrijd. Zo gaat Club Brugge op ...

619
619
Milicevic trekt sombere conclusie voor duel met Anderlecht

AA Gent incasseerde 17 tegengoals, scoorde 1 keer en boekte een 1 op 15. Dramatische cijfers. ...

282
282
'Anderlecht en Club Brugge duelleren om zoon voetballegende'

RSC Anderlecht en Club Brugge worden wel vaker gelinkt aan dezelfde spelers. Dat is vaak een ...

492
492

Meer sportnieuws