'Anderlecht stuurt meteen 2 vertrouwelingen van Kompany door'

door
'Anderlecht stuurt meteen 2 vertrouwelingen van Kompany door'

Het was al duidelijk dat het een bewogen zomer zou worden bij Anderlecht gezien de onduidelijkheid over het aanblijven van een aantal sterkhouders, maar dat kreeg deze week nog een heel andere dimensie met het vertrek van Vincent Kompany. Het vertrek van het clubicoon zorgde voor een schokgolf bij iedereen met een Paars-Wit hart.


Voor velen kwam de scheiding als een verrassing, maar achter de schermen bleek het al langere tijd scheef te zitten tussen Kompany enerzijds en het bestuur anderzijds. La Dernière Heure stelt dat de eerste breuklijnen al in november te zien waren en Het Nieuwsblad voegt eraan toe dat er naast een verschillende visie op de resultaten nog een aantal twistpunten waren.

Eén van de zaken waarop Kompany en de tandem Vandenhaute-Verbeke lijnrecht tegenover elkaar stonden, was het lot van assistenten Floribert Ngalula en Rodyse Munienge. Kompany loodste zijn boezemvrienden bij zijn terugkeer in 2019 binnen bij Anderlecht en wou absoluut dat zij aan boord bleven en dat minstens aan dezelfde voorwaarden.

GEEN INBRENG
Het bestuur vond echter dat de inbreng van het duo te weinig was om een verlenging van hun aflopende contracten te rechtvaardigen, tot grote onvrede van Kompany. Na het vertrek van de trainer, spreekt het vanzelf dat ook Ngalula en Munienge doorgestuurd worden. Die laatste was aangesteld als persoonlijke assistent van Kompany, terwijl Ngalula aanvankelijk in de trainersstaf opgenomen werd. Na één seizoen werd hij echter al teruggezet naar de beloften, waar hij de voorbije twee seizoenen T2 was.

POLL: Logische beslissing van Anderlecht?

Meest recent

Experiment bij AA Gent? "Hebben enkele ideetjes"

AA Gent zit in een slechte fase met drie nederlagen op rij. Dit weekend moeten ze aan de bak tegen ...

45
45
Hayen waarschuwt Club Brugge: "Dat mag niét"

Club Brugge ontvangt zondagavond om 18u30 KRC Genk. De druk ligt bij de landskampioen, want ...

87
87
Slimani zet Fredberg stevig op zijn plaats

Jesper Fredberg leverde geen onaardig werk bij RSC Anderlecht, maar na een interne machtsstrijd ...

63
63
Charleroi en Westerlo zorgen voor spektakel met late goals

KVC Westerlo en Sporting Charleroi openden de derde speeldag in de Play-Offs in de Jupiler Pro ...

21
21
STVV vangt wéér bot: "Hij zal niet de coach worden"

STVV speelde paniekvoetbal van de zuiverste soort na de 0-3 tegen KV Kortrijk. Felice Mazzu werd ...

80
80
Hasi: "Als ik dat niet haal, heb ik gefaald bij Anderlecht"

Het zijn belangrijke weken bij RSC Anderlecht. Ze moéten zeker die vierde plaats halen, ...

147
147
RWDM grijpt alweer naast ticket naar de Jupiler Pro League

In de Challenger Pro League kon RWDM vanavond zekerheid verschaffen over promotie naar de Jupiler ...

87
87
'Man Utd & co: zes spelers in de kijker bij Club-Genk'

Club Brugge en KRC Genk zijn al jaren de nummers één en twee in de Jupiler Pro League. ...

246
246
Van Himst ziet één ding dat Anderlecht nog kan redden

RSC Anderlecht kent nog maar eens een moeilijk seizoen. Het bestuur sloeg nog maar eens een mal ...

198
198
Pocognoli komt met dramatisch nieuws

Union SG kan morgenavond een zeer goede zaak doen als het RSC Anderlecht verslaat. Zondag staat ...

113
113
Kompany: “De beste bij Anderlecht"

Dat RSC Anderlecht een uitstekende jeugdopleiding heeft, dat is ondertussen wereldwijd bekend. De ...

160
160
Speler op ramkoers met Anderlecht: einde nadert

Yari Verschaeren zit in een lastige situatie bij Anderlecht. Hoewel hij nog tot 2026 onder contract ...

325
325
Vanderbiest over vreemd ontslag bij KVM: "Geen uitleg"

Bij KV Mechelen ontsloegen ze eerst Besnik Hasi, wat een logische beslissing was. Hij maakte ...

168
168
Hasi baalt na wintermercato: "Dat type speler missen we"

Ondergetekende haalde al meermaals aan dat RSC Anderlecht niet versterkt uit de wintermercato kwam. ...

178
178
Storck gelooft in stunt: "Daar houden deze mannen van"

KV Kortrijk tankte héél veel vertrouwen door vorige week te winnen van STVV. Daardoor ...

90
90
Gaat Stijnen weldra een toptransfer versieren?

Stijn Stijnen levert uitstekend werk bij Patro Eisden. Zij mogen nog altijd dromen van promotie naar ...

220
220
Vanderhaeghe: "Hij is de opvolger voor De Cuyper"

Bij Club Brugge hebben ze heel veel spelers rondlopen die op een toptransfer azen. Uiteraard gaat ...

532
532
'Interesse Vanhoutte groeit: deze topcompetitie lonkt'

Bij Union SG gaat er weer heel veel gebeuren komende zomer. Er zullen weer de nodige sterkhouders de ...

92
92
Hayen doet boekje open over ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge krijgt zondag in eigen huis een uitgelezen kans om de kloof met KRC Genk te verkleinen ...

97
97
Hasi speelt open kaart over tactisch plannetje tegen Union

Anderlecht gaat zaterdag op bezoek bij Union, waar de Brusselaars sinds de terugkeer van de ...

131
131

Meer sportnieuws