Aston Villa zet Gerrard zonder pardon op straat

door
Aston Villa zet Gerrard zonder pardon op straat

In de Premier League vallen de trainers dit seizoen behoorlijk snel, want donderdagavond was het vierde ontslag van het seizoen al een feit. Na eerder al Scott Parker (Bournemouth), Thomas Tuchel (Chelsea) en Bruno Lage (Wolves) was deze keer Steven Gerrard het slachtoffer. Het Liverpool-icoon werd ontslagen door Aston Villa.


De club kondigde de beslissing donderdagavond laat aan met een droge mededeling. "Aston Villa kan bevestigen dat Steven Gerrard de club met onmiddellijke ingang verlaten heeft. We willen Steven bedanken voor zijn harde werk en toewijding en wensen hem het beste voor de toekomst", klonk het bijzonder kort. Het nieuws kwam er enkele uren nadat Villa kansloos met 3-0 verloren had van Fulham.

Villa beleeft een zeer moeilijk seizoen en wist amper negen punten te puren uit zijn eerste elf wedstrijden. Daarmee staat het voorlopig op een zeventiende plaats en blijft het enkel op basis van het doelsaldo weg van een degradatieplaats. De ploeg scoort zeer moeilijk en deed zichzelf donderdag nog eens de das om. Op Fulham gaf het de match helemaal uit handen met een rode kaart voor Douglas Luiz na een kopstoot aan Mitrovic, een strafschop na handspel en een own-goal.

EERSTE ONTSLAG
Voor de 42-jarige Gerrard is het de eerste keer dat hij ontslagen wordt in zijn nog prille trainerscarrière. Hij was na zijn afscheid als speler in 2017 iets meer dan een jaar aan de slag bij Liverpool als jeugdtrainer, alvorens in 2018 bij Rangers zijn eerste kans als hoofdcoach te krijgen. In 2021 loodste hij hen ook naar de titel en in november van dat jaar plukte Aston Villa hem weg. Hij hield het uiteindelijk elf maanden uit bij Villa, dat hij vorig seizoen nog op de veertiende plaats parkeerde. Leander Dendoncker, die eind augustus de overstap maakte van Wolves, krijgt dus een nieuwe coach.


POLL: Had hij het tij nog kunnen keren?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

43
43
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

42
42
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

12
12
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

89
89
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

210
210
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

128
128
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

39
39
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

97
97
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

139
139
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

87
87
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

165
165
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

320
320
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

68
68

Meer sportnieuws