'Lloris veroorzaakt grote WK-rel bij Frankrijk'

door
'Lloris veroorzaakt grote WK-rel bij Frankrijk'

Frankrijk start als een van de grote favorieten aan het WK in Qatar. Les Bleus willen in het Midden-Oosten hun wereldtitel verlengen. Ze moeten het daarbij wel zonder verschillende sterkhouders doen.


Zo zagen onze zuiderburen met Presnel Kimpembe opnieuw een pion afhaken. De verdediger van PSG raakt niet tijdig fit voor het toernooi. Hij heeft nog te veel last van een hamstringblessure. Axel Disasi (AS Monaco) zal hem vervangen. Bondscoach Didier Deschamps kan in Qatar ook geen beroep doen op de geblesseerden N'Golo Kanté en Paul Pogba. Hugo Lloris zal er wel bij zijn. De doelman van Tottenham zorgt nu voor een rel bij Frankrijk, nog voor het toernooi begint.

Zo liet Lloris op een persconferentie uitschijnen dat hij geen regenboogband zal dragen in Qatar. Die staat symbool voor de LGBTQ-gemeenschap, waar Qatar het op zijn zachtst gezegd niet echt op begrepen heeft. Lloris sluit zich zo aan bij de visie van zijn de voorzitter van de Franse voetbalbond, Noël Le Graët. "Om dergelijke zaken te ondernemen, heb je een akkoord van de FIFA en de voetbalbond nodig", liet Lloris verstaan.

AANPASSEN
"Maar ik heb ook een persoonlijke mening over het onderwerp", vervolgde hij. "En die lijkt op die van onze voorzitter Noël Le Graët. Als we in Frankrijk vreemdelingen ontvangen, dan willen we vaak dat ze zich aanpassen aan onze regels en onze cultuur respecteren. Ik ben geneigd hetzelfde te doen in Qatar, niet meer of niet minder. Ik kan het eens of oneens zijn met hun ideeën, maar ik vind het een kwestie van respect tonen", aldus Lloris.

POLL: Kan je je vinden in zijn standpunt?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

74
74
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

58
58
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

14
14
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

95
95
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

249
249
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

142
142
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

44
44
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

103
103
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

71
71
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

91
91
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

85
85
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

170
170
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

332
332
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

71
71

Meer sportnieuws