Coach Zulte Waregem oordeelt over kansen op redding

door
Coach Zulte Waregem oordeelt over kansen op redding

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het voor vele clubs 'money time', niet in het minst onderaan het klassement. Daar is het lot van Seraing al bezegeld en staan ook KV Oostende en Zulte Waregem op de rand van de afgrond. De West-Vlaamse clubs moeten nog een kloof van vier punten met Eupen zien te dichten om zich te redden.


Essevee lijkt daarop nog het meeste kans te maken. Terwijl KVO zich vorig weekend naar de slachtbank liet leiden op Stayen, ging Zulte Waregem pas in de slotseconden onderuit in Charleroi. Dat was een mentale mokerslag, maar zaterdag wacht wel een unieke kans met een wedstrijd tegen Eupen. De opdracht is duidelijk: bij winst mag Essevee nog dromen van het behoud, in het andere geval is degradatie een feit.

"We konden deze week twee dingen doen, treuren of de kans die we opnieuw krijgen met twee handen grijpen. Deze groep heeft het nog niet opgegeven. En dat is niet zomaar een praatje voor jullie, journalisten. We geloven er echt nog in", toont trainer Frederik D'Hollander zich wel nog strijdvaardig op de website van zijn club. "Na het duel tegen Gent schreef iedereen ons af. We zijn nu op twee wedstrijden van het einde en strijden nog mee voor het behoud. We krijgen een nieuwe kans en die moeten we pakken. Deze groep heeft nog niet in de mindset gezeten dat het voorbij is."

ZES OP ZES
Een zege in Eupen zou de hoop levend houden, maar om het behoud daadwerkelijk af te dwingen zal Zulte Waregem op de slotspeeldag ook Cercle Brugge moeten verslaan en hopen dat Eupen niet gaat winnen op Club Brugge. Dat wordt een bijzonder lastige opgave, want de laatste zege van Essevee dateert al van 18 januari en ze slaagden er slechts één keer in om zes op zes te pakken, in oktober met zeges tegen Anderlecht en KV Kortrijk.

POLL: Zal Zulte Waregem zich nog redden?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

6
6
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

20
20
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

7
7
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

78
78
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

149
149
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

117
117
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

31
31
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

17
17
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

89
89
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

60
60
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

31
31
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

138
138
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

83
83
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

72
72
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

153
153
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

299
299
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

66
66

Meer sportnieuws