Enorme verrassing bij Duivels: "Kan het niet goed vatten"

door
Enorme verrassing bij Duivels:

Domenico Tedesco heeft ook bij de bekendmaking van zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels voor de nodige verrassingen gezorgd. Zo haalde hij dit keer bijvoorbeeld wél verschillende spelers uit de Belgische competitie bij de groep. Liefst vijf jongens die momenteel actief zijn in de Jupiler Pro League moeten zich volgende week in Tubeke melden.


Tedesco was weliswaar genoodzaakt om zijn selectie aan te passen nadat een aantal spelers forfait moest geven wegens blessureleed en anderen werden afgestaan aan de beloften die in juni hun EK afwerken. Bovendien woonde de bondscoach in de voorbije weken heel wat JPL-wedstrijden bij. Bijgevolg werden Mike Trésor (KRC Genk), Arnaud Bodart (Standard), Jan Vertonghen (RSC Anderlecht), Hans Vanaken (Club Brugge) en Olivier Deman (Cercle Brugge) opgenomen in de kern voor de komende EK-kwalificatieduels.

Linker-wingback

Vooral die laatste naam is een enorme verrassing. Cercle beleefde weliswaar een puik seizoen, maar een selectie voor de Duivels overtrof ook Deman's stoutste dromen. "Ik kan het nu nog altijd niet goed vatten", klonk het bij Sporza. "Pas na de uitleg van de bondscoach snapte ik waarom hij mij erbij heeft genomen. Hij was onder de indruk van mijn prestaties de voorbije maanden. Bovendien speel ik op een positie waar ze iemand zoeken: een linksachter of wingback."

Geheim bewaren

Tijdens het weekend werd Deman op de hoogte gebracht van zijn selectie. Maar dan moest hij het nieuws natuurlijk nog enkele dagen stil zien te houden. "Na de slotmatch tegen Westerlo kwam ik te weten dat ik ook in de preselectie zat voor de A-kern. Zondagochtend volgde uiteindelijk het verlossende telefoontje van Tedesco. Ik ben blij dat al mijn vrienden het nu ook weten, want het was toch moeilijk om mijn geheimpje stil te houden. Alleen mijn vriendin, ouders en broers waren op de hoogte."

POLL: Denkt u dat Deman ook minuten zal krijgen?

Meest recent

'De Cuyper vertrekt: Club Brugge legt transferprijs vast'

Club Brugge sneuvelde woensdagavond uit de Champions League, maar kan desondanks terugblikken op een ...

32
32
'Bayern laat grote naam gaan: Arsenal klaar om toe te slaan'

Bayern München heeft opnieuw een sterkhouders langer aan zich kunnen binnen. Na een aanslepende ...

22
22
'Anderlecht slikt alweer bittere pil uit ziekenboeg'

De crisis loert alweer om de hoek in het Lotto Park, waar Anderlecht zondag Cercle Brugge over de ...

57
57
UEFA lanceert opvallend statement na penaltygate in Madrid

Niet alleen in België eist de arbitrage geregeld een hoofdrol op. Zo is heel Spanje momenteel ...

57
57
Rampscenario Club Brugge: sterkhouder in de lappenmand?

Na de uitschakeling in de Champions League heeft Club Brugge haar zinnen op de dubbel gezet. In de ...

247
247
'Milicevic zet bestuur AA Gent met rug tegen de muur'

Voor het eerst sinds 2019 kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs. Of de Buffalo's ...

82
82
'Club Brugge stevent al af op eerste zomertransfer'

Het avontuur in de Champions League zit er helaas op voor Club Brugge, dat maar liefst een slordige ...

451
451
'KV Mechelen hakt knoop door: opvolger Hasi al bekend?'

Dankzij een deugddoende zege tegen Charleroi verzekerde KV Mechelen zich vorig weekend van het ...

300
300
Genk onthult geheim wapen voor titelrace: "Beter dan ooit"

Mits een zege in de topper tegen Union begint KRC Genk straks met minstens negen punten voorsprong ...

224
224
'Club Brugge bibbert: einde tijdperk komt dichterbij'

Nu het de Champions League ondanks de zware nederlaag tegen Aston Villa met opgeheven hoofd heeft ...

440
440
Kortrijk, Lierse en Beveren lieten Belgische coach links liggen

Belgische clubs krijgen vaak de kritiek dat ze onvoldoende kansen geven aan trainers uit eigen land. ...

93
93
Antwerp krijgt veeg uit de pan: "Vergelijk met Union..."

Door een laat doelpunt ging Antwerp vorig weekend onderuit tegen AA Gent, waardoor het achterblijft ...

354
354
Kompany glundert: Bayern verlengt alweer sterkhouder

Vincent Kompany heeft de voorbije week heel wat twijfelaars het zwijgen opgelegd door met Bayern ...

71
71
Horrorscenario KV Kortrijk? "Dan wordt in 1A blijven aartsmoeilijk"

De strijd om de Champions' Play-Off is al beslecht, waardoor het komend weekend uitkijken wordt wie ...

311
311
Madou duidelijk over doelstelling Club: "Niet aan de orde"

Club Brugge wist het woensdag Aston Villa opnieuw een helft lastig te maken, maar druipt ...

267
267
Volgende talent verkiest ander land boven Rode Duivels

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. De ...

236
236
Schiet Club Brugge zichzelf in de voet met nieuw JPL-format?

Club Brugge kon woensdag niet opnieuw stunten in de Champions League, waardoor het zich nu helemaal ...

363
363
Halve Belg zorgt voor relletje bij PSV: "Niet de eerste keer"

Net als voor Club Brugge kwam er woensdagavond ook voor PSV een einde aan het avontuur in de ...

59
59
Mertens, Witsel, Benteke én Bruggeling allemaal terug Duivel?

Het is uitkijken welke spelers Rudi Garcia vrijdag zal oproepen voor het tweeluik tegen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Barça beslist over De Jong, Witsel naar JPL-club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294

Meer sportnieuws