'Twee verrassende potentiële overnemers voor AA Gent'

door
'Twee verrassende potentiële overnemers voor AA Gent'

AA Gent draaide sportief een goed seizoen. De Buffalo's wonnen POII en schopten het tot in de kwartfinales van de Conference League. Ondertussen zijn ze in de Arteveldestad wel nog altijd op zoek naar een overnemer, nadat bekend raakte dat Ivan De Witte en Michel Louwagie de club van de hand willen doen.

Sam Baro

Sindsdien leek er niet veel schot in de zaak te komen, maar achter de schermen wordt er ongetwijfeld hard gewerkt in de Ghelamco Arena. Nu komen er twee kandidaat-overnemers op de proppen: één uit België, en één uit de Verenigde Staten. Dat schrijft Het Nieuwsblad. De Belgische naam is die van Sam Baro (46). Dat is een ondernemer uit Assenede, die aan het hoofd staat aan een HR-bedrijf en een geschat vermogen heeft van 39,5 miljoen euro. Dat is een pak minder dan andere clubeigenaars in ons land, en dat doet ook meteen de vraag rijzen of Baro wel een mogelijke overnemer zou kunnen zijn. De genoemde krant ziet hem eerder als een investeerder.

Bill Foley

De tweede naam die Het Nieuwsblad laat vallen, is die van Bill Foley (78). De Amerikaan is eigenaar van het financieel dienstenbedrijf Fidelity National en heeft ook Premier League-club Bournemouth in zijn portefeuille zitten. Foley zou financieel meer mogelijkheden hebben, omdat zijn bedrijf de laatste jaren miljarden winst boekte.

Nieuw hoofdstuk

Gent lijkt zo mogelijk aan een nieuw hoofdstuk te beginnen. De Buffalo's stonden jarenlang onder het bewind van De Witte en Louwagie, al is het ook niet zeker of dat duo de club meteen uitzwaait. De Gentse fans hopen dat hun club alvast in goede handen terechtkomt en dat er snel nieuwe sportieve successen volgen voor de kampioen van 2015. 

POLL: Voor wie moet Gent kiezen?

Meest recent

Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

3
3
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

25
25
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

221
221
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

182
182
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

38
38
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

400
400
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

761
761
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

33
33
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

158
158
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

145
145
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

38
38
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

129
129
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

519
519
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

202
202
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

70
70
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

23
23
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

136
136
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

90
90
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

39
39
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

147
147

Meer sportnieuws