'Transferplan Ajax wordt nachtmerrie voor Van Bommel'

door
'Transferplan Ajax wordt nachtmerrie voor Van Bommel'

Antwerp FC staat dinsdagavond al voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het seizoen. In het thuisduel tegen AEK Athene wil de landskampioen immers de basis leggen voor kwalificatie voor de poules van de Champions League. Maar daags voor de match lijkt RAFC één van zijn steunpilaren kwijt te spelen.

Zo raakte afgelopen weekend bekend dat Gaston Avila op punt staan om de Bosuil te verlaten. De Argentijnse verdediger kan al een tijdje rekenen op interesse van de Nederlandse recordkampioen Ajax. En in de voorbije dagen raakte zijn dossier in een stroomversnelling terecht.

Transfer aan sneltempo

LEES OOK 'Mark van Bommel krijgt ferme slag in het gezicht'

Eerst werd immers een persoonlijk akkoord over gevonden over een contract tot medio 2028. En ondertussen zouden ook beide clubs er in grote lijnen uit zijn. Ajax zou een som van 12 à 13 miljoen euro neertellen en Antwerp ging akkoord met zo'n bedrag. Enkel de laatste details zouden nog besproken moeten worden.

Volgens Het Nieuwsblad wordt vanuit Amsterdam echter vaart gezet achter het dossier. Het plan van Ajax is immers om de transfer van Avila zo snel mogelijk rond te krijgen. De Ajacieden staan zelf voor twee belangrijke Europese kwalificatieduels en kunnen een extra defensief wapen goed gebruiken.

Beperkte alternatieven

Voor Mark van Bommel is die timing dan weer een absolute nachtmerrie. Zo dreigt hij één van zijn steunpilaren te verliezen vlak voor de duels met AEK. Avila in Antwerpen laten blijven tot na het tweeluik met de Grieken, zou immers geen optie zijn voor Ajax. En dat terwijl de spoeling achterin redelijk dun is. 

LEES OOK Mark van Bommel flirt met nieuwe uitdaging: "Beste fans"

Met Sam Vines blijft er nog één extra back over en die maakte door zijn zware blessure amper minuten in de voorbije maanden. Schuiven met Ritchie De Laet is ook een optie, maar centraal achterin vormen enkel jonkies Soumaila Coulibaly en Zeno Van den Bosch de alternatieven. Van Bommel zal dus creatief uit de hoek moeten komen.

POLL: Antwerp had het bod op Avila moeten weigeren ...

Meest recent

'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

0
0
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

39
39
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

165
165
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

140
140
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

60
60
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

319
319
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

269
269
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

120
120
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

125
125
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

182
182
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

109
109
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

289
289
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

818
818
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

96
96
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

44
44
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

40
40
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

107
107
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

393
393
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

462
462

Meer sportnieuws