'Transferplan Ajax wordt nachtmerrie voor Van Bommel'

door
'Transferplan Ajax wordt nachtmerrie voor Van Bommel'

Antwerp FC staat dinsdagavond al voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het seizoen. In het thuisduel tegen AEK Athene wil de landskampioen immers de basis leggen voor kwalificatie voor de poules van de Champions League. Maar daags voor de match lijkt RAFC één van zijn steunpilaren kwijt te spelen.

Zo raakte afgelopen weekend bekend dat Gaston Avila op punt staan om de Bosuil te verlaten. De Argentijnse verdediger kan al een tijdje rekenen op interesse van de Nederlandse recordkampioen Ajax. En in de voorbije dagen raakte zijn dossier in een stroomversnelling terecht.

Transfer aan sneltempo

LEES OOK 'Antwerp slaat zich nu al voor het hoofd met Ulderink'

Eerst werd immers een persoonlijk akkoord over gevonden over een contract tot medio 2028. En ondertussen zouden ook beide clubs er in grote lijnen uit zijn. Ajax zou een som van 12 à 13 miljoen euro neertellen en Antwerp ging akkoord met zo'n bedrag. Enkel de laatste details zouden nog besproken moeten worden.

Volgens Het Nieuwsblad wordt vanuit Amsterdam echter vaart gezet achter het dossier. Het plan van Ajax is immers om de transfer van Avila zo snel mogelijk rond te krijgen. De Ajacieden staan zelf voor twee belangrijke Europese kwalificatieduels en kunnen een extra defensief wapen goed gebruiken.

Beperkte alternatieven

Voor Mark van Bommel is die timing dan weer een absolute nachtmerrie. Zo dreigt hij één van zijn steunpilaren te verliezen vlak voor de duels met AEK. Avila in Antwerpen laten blijven tot na het tweeluik met de Grieken, zou immers geen optie zijn voor Ajax. En dat terwijl de spoeling achterin redelijk dun is. 

LEES OOK 'Antwerp bibbert en beeft: vier sterkhouders richting exit'

Met Sam Vines blijft er nog één extra back over en die maakte door zijn zware blessure amper minuten in de voorbije maanden. Schuiven met Ritchie De Laet is ook een optie, maar centraal achterin vormen enkel jonkies Soumaila Coulibaly en Zeno Van den Bosch de alternatieven. Van Bommel zal dus creatief uit de hoek moeten komen.

POLL: Antwerp had het bod op Avila moeten weigeren ...

Meest recent

Coucke reageert: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

26
26
Sonck en Verheyen zien deze problemen bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

25
25
Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

55
55
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

42
42
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

45
45
Wijnants: "Hij is de beste spits in België"

Tolu Arokodare was vorig jaar inzake rendement een steengoede spits bij KRC Genk, wat onze redactie ...

183
183
Lukaku verrast met uitspraken, hoofdpijn voor Conte

Napoli won de Serie A-topper tegen AC Milan met 2-1 van AC Milan. Romelu Lukaku was belangrijk met ...

66
66
Noa Lang gaat door het lint en maakt ploegmakkers af

PSV ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Ajax. De Amsterdammers lijken nu op weg naar de ...

62
62
Antwerp schrapt plannen: ‘Ernstige problemen Gheysens’

Vandaag zouden de werken starten voor de afbraak van tribune 2 van de Bosuil. Royal Antwerp FC kende ...

599
599
Vanhaezebrouck sabelt Hasi en Anderlecht helemaal neer

De start van de Champions' Play-Off heeft meteen een stevige kloof blootgelegd. Genk, Club Brugge en ...

393
393
'Genk gaat voor komst verrassende JPL-smaakmaker'

KRC Genk maakte zondag nog eens een statement door in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off ...

502
502
Antwerp moet vertrek van volgende sterkhouder vrezen

Antwerp begon zijn play-offs met een pandoering in het Dudenpark, waar het met 5-1 afgeslacht werd ...

151
151
Hasi loopt vast: Anderlecht krijgt pijnlijke realiteit onder ogen

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

177
177
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

124
124
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

133
133
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

125
125
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

709
709
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

385
385
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

102
102

Meer sportnieuws