Croonen: "Dat levert 4 tot 6 miljoen euro op"

door
Croonen:

KRC Genk kent geen goede start van het seizoen. De Limburgers deden het niet goed in Europa en in België werden al de nodige punten verspeeld. Voorzitter Peter Croonen sprak in TVL Sportcafé over de eerste maanden van de voetbaljaargang 2023-2024.

Racing Genk faalde in de voorrondes van de Champions League en Europa League. In de Conference League werd pas na strafschoppen de groepsfase gehaald. In de Jupiler Pro League startte Genk met een matige 8 op 15. Dat moet beter voor een ploeg waar er best veel kwaliteit aanwezig is. 

Europa League was het doel

"De Champions League was een droom. Daar hoopten we op. De Europa League was toch wel iets waar we rekening mee hielden. Ik vind dat we tegen Servette en Olympiacos door hadden moeten gaan. Europa League had gemoeten, dus dat is zuur. Dat deed pijn”, aldus Croonen.

Na die kwalificatie voor de Conference League was er veel opluchting. “Ik ben wel blij dat we tegen Adana in moeilijke omstandigheden ons wel hebben kunnen plaatsen in de Conference League."

"Ik vind het een mooie competitie, waar we sportieve ambities mogen hebben. Ons doel was om de groepsfase in Europa te halen, al hadden we gehoopt op de Europa League. We hebben echter een mooie poule", zei de voorzitter van Genk. Fiorentina, Ferençvaros en Cukaricki werden geloot.

Grote verschillen

Financieel doet Genk sowieso een goede zaak. “Hoeveel we er denken aan te verdienen? Dat gaat tussen de 4 en 6 miljoen euro zijn. Europa League was 10 miljoen euro en Champions League meer dan 25 miljoen euro. Dat zijn dus grote verschillen.”

POLL: Gaat Genk brokken maken in de Conference League?

Meest recent

Barça dient Real na knotsgekke finale tik uit en pakt Copa

De finale van de Copa del Rey heeft zaterdagavond een spetterend spektakelstuk gebracht. De Clasico ...

89
89
Geen euforie: De Mil waarschuwt Standard stevig

In de Europe Play-Off is Charleroi stilaan de grote favoriet om het laken naar zich toe te trekken. ...

36
36
STVV bestolen? Ex-ref ziet Kanaries 3 keer benadeeld

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League heeft zaterdagavond nog maar eens een nieuwe ...

147
147
'Degradatie beslecht: titanenstrijd in PL barst helemaal los'

Zaterdag viel het doek over de degradatiestrijd in de Premier League. Ipswich Town ging met 3-0 ...

41
41
Cruciale zege voor Cercle, Charleroi grijpt de macht

In de Relegation Play-Off heeft Cercle Brugge drie cruciale punten gepakt tegen STVV. Het herstelt ...

66
66
Simons looft 3 spelers na late comeback Westerlo

Westerlo is nog steeds volop in de running voor de eindwinst in de Europe Play-Off. Enkele dagen ...

28
28
Fofana schittert alweer bij Lyon met heerlijke goal

Eén van de Belgische spelers om in de gaten te houden tijdens de komende zomermercato, wordt ...

33
33
’Rode Duivel krijgt slecht nieuws bij Sevilla’

Bij Sevilla zijn er dit seizoen maar liefst drie Belgen aan de slag. Dodi Lukebakio en de jonge ...

91
91
Emotionele Raman niet mals voor KV Mechelen

KV Mechelen is er zaterdagavond opnieuw niet in geslaagd om te winnen. Het beleefde opnieuw een ...

116
116
Record voor OHL? "Denk dat we al in Guinness Book staan"

In de Europe Play-Off noteren we tot dusver vooral veel gelijke spelen. Van de zeventien matchen die ...

34
34
Onherkenbaar Aston Villa mag FA Cup op zijn buik schrijven

Youri Tielemans en Amadou Onana zullen dit seizoen met Aston Villa de FA Cup niet winnen. De halve ...

76
76
Nieuwe domper: KV Mechelen geeft zege in slotseconden weg

KV Mechelen heeft enkele dagen na de pijnlijke thuisnederlaag een nieuwe domper moeten slikken. Het ...

92
92
Standard wint wéér niet: Leko legt vinger op de wonde

Standard speelde 1-1 tegen OH Leuven. De Luikenaars blijven zo op zoek naar een eerste zege in de ...

105
105
Peter Maes uit felle kritiek op Belgische spitsen

Bij Willem II vechten ze voor het behoud. Peter Maes was bij Voetbal International scherp voor zijn ...

150
150
Megadeal voor Westerlo: "Hij is niet de enige"

KVC Westerlo gaat in de zomer een aantal spelers verkopen. Zo is er het dossier van Matija Frigan ...

90
90
Duivel maakt indruk: "Indien fit, één van de beste middenvelders"

Chelsea won na een zeer povere partij met 1-0 van Everton. The Blues waren ook heel tevreden dat ...

143
143
"Ooit de nummer één": Kuyt doet boekje open over groot talent

Bij Beerschot mocht Emile Doucouré aantreden tegen KV Kortrijk. De jonge keeper deed het goed ...

162
162
Club Brugge krijgt belangrijk nieuws voor clash met Union

Club Brugge staat onder druk. De Bruggelingen verloren in eigen huis van Union SG en verloren ...

975
975
Standard zet beschamende reeks verder bij OH Leuven

Standard is al 25 matchen op rij op zoek naar een zege in de Play-Offs. Konden ze deze keer winnen ...

55
55
Newcastle zet enorme stap naar CL na zege

Chelsea won eerder op de dag na een doodsaaie wedstrijd met 1-0 van Everton. Het was hopen op meer ...

16
16

Meer sportnieuws