Cercle Brugge viseert Club met opmerkelijke ambitie

door
Cercle Brugge viseert Club met opmerkelijke ambitie

Vorig seizoen wisten ze al zeer knap beslag te leggen op de zesde plaats en ondanks het vertrek van een aantal sterkhouders in de zomer kampeert ook dit seizoen Cercle Brugge weer in de subtop van de Jupiler Pro League. De Vereniging maakte zondag een einde aan de ongeslagen status van AA Gent, dat in het Jan Breydelstadion met 2-0 voor de bijl ging.

Dankzij die knappe zege is Cercle na elf speeldagen intussen opgeklommen naar de vierde plaats in het klassement. Ze hebben de top drie bovendien in het vizier met slechts twee punten minder dan AA Gent. De Bruggelingen blijven bovendien ook nog kleppers als Genk, Antwerp én Club Brugge voor.

Cercle staat voor Club in het klassement

LEES OOK Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

Vooral het voorblijven van de stadsgenoot zal de Cercle-fans heel veel deugd doen. Cercle telt momenteel twee punten meer dan zijn rivaal, die na een zeer zwakke reeks weggezakt is naar de achtste plaats. En dat zorgt ervoor dat er bij Groen-Zwart een opmerkelijke ambitie groeit.

"Ik ben dan misschien geen Bruggeling, maar ik besef maar al te goed hoe belangrijk het voor onze supporters is dat we nu twee punten meer tellen dan Club Brugge. Ja, daar werd onder de spelers zeker al even over gepraat in de kleedkamer", onthult Jesper Daland in Het Laatste Nieuws.

Vasthouden tot de derby

Dat leidt de komende weken tot een extra motivatie bij Cercle. "Hoe lang is het nog voor we het tegen Club moeten opnemen? Drie weken? Een fijn vooruitzicht. We moeten er alles aan doen om tegen dan nog altijd boven hen te staan."

LEES OOK Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

De Brugse derby staat gepland voor 12 november, met Club Brugge als 'thuisploeg' in het Jan Breydelstadion. Daarvoor speelt Cercle nog tegen KV Mechelen en Anderlecht in de competitie, wat betekent dat het niet makkelijk zal worden om Club voor te blijven. Tussendoor is er ook nog een bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem.

POLL: Zal Cercle tot de derby voor Club blijven staan?

Meest recent

Brugse woede: Tzolis kookt over, Jan Breydel viseert Visser

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure slipper gemaakt in de eigen Jupiler Pro League. De regerende ...

6
6
Standard haalt gedecimeerd Club genadeloos van roze wolk

Gaat Standard het 'mirakel' toch nog realiseren? De Rouches pakten deze namiddag uit met een ...

186
186
Fink kiest vervanger Penders, vier wissels bij AA Gent

KRC Genk is uitstekend bezig in de Jupiler Pro League en won sinds de jaarwissel al zijn ...

45
45
Tweedracht bij Anderlecht: club haalt keihard uit na kritiek fans

RSC Anderlecht speelde afgelopen donderdag 2-2-gelijk in het Europa League-duel tegen ...

92
92
'Chelsea en City sturen scout voor Belgisch goudklompje'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

139
139
Club Brugge-aanhang pakt Visser aan: "Fluit de match kapot!"

De 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League werd zondagmiddag op gang getrapt met de klassieker ...

471
471
Chery duidelijk over snel vertrek bij Antwerp

Royal Antwerp FC heeft ondertussen de nodige dertigers in de spelerskern. Tjaronn Chery kent een ...

139
139
'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

Het was een vraag in een interview met Franky Van der Elst: of Club Brugge niet voor Kevin De Bruyne ...

189
189
Marc Coucke zet Bart De Pauw op scherp: "Eén ding..."

Je kan er niet omheen: de comeback van Bart De Pauw slaagt nu al aan, nog voor hij goed begonnen is. ...

100
100
Feyenoord haalt Robin van Persie terug naar Rotterdam

Feyenoord heeft een nieuwe trainer gevonden. Robin van Persie keert terug naar zijn grote liefde en ...

26
26
Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

74
74
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

351
351
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

174
174
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

200
200
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

120
120
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

228
228
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

116
116
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

212
212
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

101
101
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

549
549

Meer sportnieuws