Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

door
Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

Voor een aantal clubs uit de Jupiler Pro League is het seizoen tot dusver een behoorlijke tegenvaller. Dat is onder meer het geval bij OH Leuven. De Vlaams-Brabanders gingen dan ook over tot het ontslag van coach Marc Brys en nu moeten ook enkele van zijn vertrouwelingen vertrekken.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat zat er in de eerste weken echter niet in. Momenteel staan de Leuvenaars slechts 13de, waardoor ze virtueel zelfs veroordeeld zijn tot de degradatie Play-Offs. Die tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolg.

Spaanse entente

Eind vorige maand werd immers afscheid genomen van Brys, die sinds de zomer van 2020 aan de slag was als hoofdcoach. Inmiddels stelde OHL met Oscar Garcia een nieuwe T1 aan. En de sportieve omkadering onderding nog meer veranderingen, zo maakte de club woensdagavond bekend.

Met Manel Exposito krijgt Garcia er immers een landgenoot bij als assistent-coach. De oud-speler/trainer van KAS Eupen komt over van het Italiaanse Udinese. Exposito tekende in Leuven een contract tot medio 2026 en stond woensdag al op het trainingsveld.

Mununga en co vertrekken

Daar tegenover laat OHL ook enkele namen vertrekken. De meest opvallende is die van Joachim Mununga. Die was sinds 2017 al bij de club actief en groeide er van jeugdtrainer uit tot assistent-coach bij de A-ploeg. Nu moet hij dus elders op zoek naar een nieuwe uitdaging. 

Ook performance coach Roel Tambeur zoekt andere oorden en kiest voor een overgang naar Shakhtar Donetsk. Tot slot bevestigde OHL het vertrek van Zurab Amirian. Hij gaat zoals eerder aangekondigd aan de slag bij het Rangers FC van hoofdcoach Philippe Clement.

POLL: OHL heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

50
50
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

46
46
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

91
91
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

218
218
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

40
40
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

98
98
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

89
89
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

326
326
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

69
69

Meer sportnieuws