'Club Brugge vloekt: 50 miljoen gaat in rook op'

door
'Club Brugge vloekt: 50 miljoen gaat in rook op'

Club Brugge deed zondag wat het moest doen en zette AA Gent in eigen huis opzij. Blauw-Zwart haalde het met 2-0 en mag opnieuw weer een stukje naar boven kijken. Bovendien was er nog meer goed nieuws te rapen voor Club, of toch niet?

We kregen een intense pot voetbal voorgeschoteld in Jan Breydel. Na twee strafschoppen van Thiago had Club een 2-0 voorsprong beet in de eerste helft. Bovendien moest Gent tien man verder na rood voor Kandouss. De Buffalo's probeerden de bakens nog te verzetten in de tweede helft, maar behalve met een uitstekende mogelijkheid voor Tissoudali konden ze Mignolet en co niet meer verontrusten. Club nadert zo tot op twee punten van Gent en blijft zijn goede reeks voortzetten.

WK voor Clubs 2025

LEES OOK Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Sportief begint het dus steeds beter te lopen op Jan Breydel en ook financieel volgt er mogelijk een meevaller in de nabije toekomst. In 2025 wil de FIFA immers een gloednieuw WK voor clubteams in het leven roepen. Dat moet een groot toernooi worden met 32 teams, waarvan 12 uit Europa. Naast de recente Champions League-winnaars worden die ploegen geselecteerd op basis van hun UEFA-coëffincient tussen 2021 en 2024.

Op die ranking staat Club momenteel 29ste. Maar volgens Het Nieuwsblad zou de FIFA slechts twee ploegen uit elk land toelaten. Hierdoor zou Blauw-Zwart stijgen naar de 15de stek. Tenzij Arsenal dit seizoen de Champions League wint, zouden de eerste 12 clubs van deze alternatieve ranking zich plaatsen.

50 miljoen euro voor Club Brugge?

Club Brugge moet dan wel nog voorbij Feyenoord, Rangers FC en Ajax zien te gaan, drie ploegen die nog steeds actief zijn in Europa. Maar mits een sterke campagne in de Conference League is een inhaalbeweging niet uitgesloten. Voor Club zou deelname aan het gloednieuwe WK alvast een geweldige zaak zijn.

LEES OOK Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Naast heel wat prestige en media-aandacht, is er immers ook een fraaie prijzenpot voorzien. Zo zou elke deelnemer minstens 50 miljoen euro verdienen. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat er enkel punten in de Champions League te verdienen zijn, waardoor Club niet zal kunnen deelnemen en dus mag fluiten naar de bijhorende premie. Een stevige financiële domper voor de Bruggelingen.

POLL: Speelt Club volgend seizoen in de Champions League?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

50
50
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

46
46
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

91
91
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

215
215
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

40
40
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

98
98
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

89
89
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

325
325
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

68
68

Meer sportnieuws