Nieuwe soap? Eupen tekent voorbehoud aan bij match op RWDM

door
Nieuwe soap? Eupen tekent voorbehoud aan bij match op RWDM

Het Belgische voetbal wordt momenteel in een houdgreep gehouden door enkele tuchtzaken, want zowel KRC Genk als Club Brugge verschenen dinsdag voor de Disciplinaire Raad met de eis om hun wedstrijd tegen respectievelijk Anderlecht en KV Mechelen te laten herspelen omwille van een scheidsrechterlijke dwaling. Er is mogelijk nog een derde procedureslag op komst.

Zondagavond haalde de afsluiter van de 21ste speeldag tussen RWDM en AS Eupen het laatste fluitsignaal niet. De wedstrijd werd in de 84ste minuut gestaakt door scheidsrechter Verboomen bij 0-1 omdat de fans van RWDM bommetjes op het veld gooiden. Zij hadden vooraf aangekondigd dat ze de partij zouden verstoren bij een nederlaag voor hun ploeg.

Eupen legt zich niet neer bij gestaakte match

LEES OOK Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

Na een onderbreking van 20 minuten werd de wedstrijd opnieuw hervat, maar nadat er meteen een nieuw bommetje op de grasmat belandde, floot Verboomen af. De laatste minuten van de wedstrijd worden woensdagnamiddag achter gesloten deuren afgewerkt, zoals de reglementen van de Pro League sinds dit seizoen voorschrijven.

Alleen lijkt het erop dat Eupen zich daar mogelijk niet bij zal neerleggen. Daar lijken de Panda's alvast naar te hinten in een statement dat ze dinsdagavond naar buiten brachten.

Eupen tekent voorbehoud aan

"We willen de drie punten binnenhalen, zonder compromissen. Maar onafhankelijk daarvan is het onze plicht om alle juridische en economische voorwaarden en standpunten onder de loep te nemen en te verduidelijken", schrijven ze. "We behouden ons dus het recht voor om maatregelen te nemen tegen het verderzetten van de wedstrijd in deze omstandigheden. Daarvan hebben we de Pro League vandaag ook op de hoogte gebracht."

LEES OOK Euforisch RWDM gooit titelstrijd CPL weer helemaal open

Eupen lijkt dus aan te geven dat ze de wedstrijd woensdag onder voorbehoud zullen uitspelen en dat ze onderzoeken of ze verdere stappen kunnen ondernemen. Nog voor de soaps rond Genk en Club afgelopen zijn, zijn we mogelijk dus alweer vertrokken voor een nieuwe vaudeville.

POLL: Kan je hun houding begrijpen?

Meest recent

Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

1
1
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

16
16
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

27
27
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

23
23
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

119
119
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

52
52
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

19
19
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

40
40
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

128
128
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

243
243
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

37
37
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

34
34
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

50
50
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

44
44
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

324
324
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

184
184
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

62
62
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

48
48
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

239
239
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

102
102

Meer sportnieuws