KV Kortrijk baalt van één zaak voor trip naar Stayen

door
KV Kortrijk baalt van één zaak voor trip naar Stayen

Er staan nog zes speeldagen op het programma in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin belooft de strijd om het behoud nog razend spannend te worden. Terwijl teams als Standard, RWDM en Charleroi alsmaar verder wegzakken, zijn onder meer OH Leuven en KV Kortrijk plots beginnen winnen.

Vooral de Kerels hebben tijdens de winterstop een straffe transformatie ondergaan. Ze strikten eindelijk een opvolger voor de in december ontslagen Glen De Boeck in de persoon van Freyr Alexandersson en de IJslander heeft zijn start zeker niet gemist. Hij is na vier wedstrijden nog steeds ongeslagen en loodste KVK naar een acht op twaalf.

Alexandersson vreest kunstgras van Stayen

Desondanks staat Kortrijk nog steeds op de laatste plaats, maar de kloof met de concurrentie is wel geslonken. Ze moeten nog zes punten zien goed te maken om op de veilige twaalfde plaats te belanden. Dat wordt een moeilijke opdracht, maar vrijdag kunnen ze op Stayen een nieuwe stap in de goede richting zetten.

Alexandersson baalt wel van één zaak voor de trip naar Sint-Truiden. "We hebben de hele week getraind op kunstgras, maar ik ben er geen fan van", verklaart hij immers aan Het Nieuwsblad. "Iedere ploeg die op zo’n veld speelt, speelt hetzelfde voetbal. Je ziet vele korte passes en verschillend voetbal. Misschien ben ik old fashioned, maar ik verkies gewoon gras."

Alexandersson hoopt op verbod

De coach hoopt dan ook dat er in de toekomst ingegrepen zal worden. "Ik hoop dat UEFA zulke velden schrapt in de hoogste klasses in Europa. We gaan ons best doen en willen met een goed resultaat terugkeren", klinkt het wel.

Met STVV treffen ze wel één van de revelaties van het seizoen, al kreeg die vorig weekend wel een 4-1 om de oren van Cercle Brugge. Anderzijds wisten de Kanaries in hun laatste thuismatch wel zelf AA Gent een 4-1 aan te smeren. KV Kortrijk is dus gewaarschuwd.

POLL: Zal KV Kortrijk zijn reeks verderzetten?

Meest recent

'Transferklapper op komst: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er ...

87
87
Beerschot zet Kortrijk met één been in Challenger Pro League

Beerschot en KV Kortrijk speelden vanavond tegen elkaar op het Kiel. Vooral voor KVK was dit een ...

36
36
Update Real Madrid: “We gaan spelen tegen FC Barcelona “

Real Madrid laat zich van smalste kant zien, dat kunnen we wel stellen. De Spaanse topclub heeft een ...

411
411
De Condé ontkent transfergerucht in alle talen

Dimitri De Condé, Head of Football bij KRC Genk, volgt de binnen- en buitenlandse media op de ...

54
54
Club Brugge: vervanger Jutgla tegen Union SG gekozen

Club Brugge staat onder ferme druk. De Bruggelingen kunnen het zich niet veroorloven om voor de ...

196
196
'Loïs Openda baalt: RB Leizpig eist deze monstersom'

Loïs Openda kent een wisselvallig seizoen, net als als heel RB Leipzig. De Belgische aanvaller ...

36
36
Zulte Waregem slaat toe met eerste zomeraanwinst

Zulte Waregem heeft zijn eerst zomeraanwinst weten te strikken, al is dat geen verrassing. Zo werd ...

66
66
Cercle Brugge maakt eerste zomertransfer wereldkundig

Cercle Brugge heeft nog geen zekerheid over het behoud en moet nog zwaar knokken om dit te ...

30
30
Storck zorgt voor spanning: "Druk is groot bij hen"

KV Kortrijk moet vanavond winnen van Beerschot. De Kerels vechten voor hun laatste kansen om het ...

32
32
Anderlecht valt voor bliksemsnelle sensatie: wie is hij?

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 20-jarige Noorse winger Marius Broholm van Rosenborg. ...

309
309
Standard heeft miljoenentransfer helemaal beet

Standard gaat de nodige in- en uitgaande transfers afronden de komende maanden. De club heeft ...

81
81
'Standard ruikt geld, VfB Stuttgart & co kloppen aan'

Bij Standard gaan ze in de zomer héél veel transfers doen. Een pak huurlingen verlaten ...

129
129
Union SG slaat toe mét investering in Anderlecht

Union SG gaat een tempo hoger schaken inzake jeugdopleiding. Henk Mariman werd aangesteld, maar hij ...

140
140
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er ...

726
726
Nieuwkomers bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

Begin juni blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen voor de start van de ...

174
174
Titelkoorts neemt toe: Fink waarschuwt Club & Union

Na de midweekspeeldag bevindt KRC Genk zich plots op de derde plaats, want zowel Club Brugge als ...

334
334
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: duo richting uitgang'

Met een nederlaag in eigen huis tegen Union deed Club Brugge zopas een slechte zaak in de titelrace. ...

276
276
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Dit weekend beginnen we aan de terugronde van de Play-Offs. Ook op de scheidsrechters neemt de druk ...

492
492
'Antwerp verbaast vriend en vijand met JPL-transfer'

Antwerp hoopt de komende weken nog een Europees ticket in de wacht te slepen, al belooft dat een ...

671
671
'Opvolger van Jutgla? Club Brugge wil peperdure spits'

Club Brugge slaagde er donderdag niet in om het blok van Union te ontmantelen. Hier en daar wordt er ...

501
501

Meer sportnieuws