KRC Genk excelleert met gedurfde opvolger El Khannouss

door
KRC Genk excelleert met gedurfde opvolger El Khannouss

Het heeft meer dan een jaar geduurd, maar eindelijk begint de transfer van Anouar Ait El Hadj naar KRC Genk zijn vruchten af te werpen. De aanvallende middenvelder heeft eindelijk zijn plaats in het team gevonden en hij excelleert in de Champions’ Play-offs.

Met het vertrek van Bilal El Khannouss in het vooruitzicht lijkt Ait El Hadj klaar te staan om zijn rol over te nemen, wat oorspronkelijk ook het plan was van Genk.

Voorsorteren op de toekomst: Ait El Hadj de vervanger van El Khannouss

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

In de wintermercato van 2022 verliet Anouar Ait El Hadj Anderlecht en trok hij naar KRC Genk, ondanks de interesse van clubs zoals Burnley, Vitesse, Bordeaux en Rayo Vallecano.

Voor velen was het een onbegrijpelijke beslissing van Anderlecht om de talentvolle Ait El Hadj naar Genk te laten gaan. In Limburg waren ze alvast verheugd met zijn komst. “Hij verpersoonlijkt het attractieve voetbal dat we brengen”, zei Wouter Vrancken net na de komst van Ait El Hadj.

Dimitri de Condé ging een stapje verder door te zeggen dat de speler hem al intrigeerde van bij de U21. Ait El Hadj ondertekende een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

LEES OOK Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

“Een fijne jongen om mee samen te werken”, gaf Wouter Vrancken toen ook toe. Op het sportief gebied had de coach grote plannen voor Ait El Hadj. Met zijn kwaliteiten kan hij spelen op de drie offensieve posities achter de diepe spits, en door zijn loopvermogen kan hij zelfs als nummer acht fungeren.

Volgens Het Laatste Nieuws voelde de komst van Ait El Hadj een beetje aan als voorsorteren op de toekomst. “Iedereen weet dat Bilal El Khannouss ooit (en vroeger dan later) zal vertrekken. Met Ait El Hadj dacht Genk zijn vervanger binnen te hebben.”

Ait El Hadj: de vervanger van Mike Trésor

Desondanks kreeg Anouar Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. In de terugronde van dat seizoen stond Ait El Hadj zelfs geen enkele keer in de basisopstelling van KRC Genk.

“Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg. Hij begreep dat hij minuten moest maken en stappen moest zetten om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

Ait El Hadj besefte dat hij niet zomaar kon binnenkomen in een goed draaiend A-team. Volgens hem was Jong Genk een goede alternatieve optie, waar het aan hem was om zich te bewijzen. “Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj vorig seizoen.

Intern werd hij zelfs beschouwd als een mogelijke vervanger voor Mike Trésor, en tijdens de voorbereiding maakte de technisch vaardige middenvelder een gretige indruk.

Ait El Hadj moet beslissender worden

Maar in het huidige seizoen van de Jupiler Pro League heeft de aanvallende middenvelder weer nauwelijks gespeeld voor KRC Genk. Anouar Ait El Hadj kan zich op het veld onderscheiden door zijn uithoudingsvermogen, diepgang en technisch vermogen, maar er sluipt ook nog steeds een zekere nonchalance in zijn spel.

Bovendien moet hij veel efficiënter worden, zoals Thomas Chatelle al aanhaalde aan het begin van het seizoen in Het Belang van Limburg, na de eerste competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek. “El Hadj was sterk aan de bal, maar de laatste actie moet beter. Als hij een basisplaats wil claimen, moet hij beslissender worden.”

Tegen Servette Genève maakte hij ook een wisselvallige indruk, met een flagrant gebrek aan precisie in zijn passes en op de stilstaande fases. “El Hadj spande de kroon. Elke voorzet of corner was te laag, te kort, te hoog of te ver. Kan daar niet extra op getraind worden?” vroeg De Standaard zich af.

Zelden beslissende Ait El Hadj bijna afgeschreven bij KRC Genk

“Mijn tijd komt nog”, zei Anouar Ait El Hadj in januari aan Het Belang van Limburg. Hij viel positief op tijdens de winterstage in Spanje en hij had naar eigen zeggen geen spijt van zijn overgang naar KRC Genk. “Ik weet dat mijn kans nog komt.”

Het kalenderjaar 2024 startte echter opnieuw dramatisch voor de aanvallende middenvelder, die slechts 2 minuten speelde in de eerste 8 competitiewedstrijden van dit jaar. Hij leek zelfs bijna afgeschreven in Limburg.

Pas begin maart liet hij opnieuw van zich spreken met een sterke prestatie tegen Standard, waarin hij de matchwinnaar was én beslissend met een doelpunt. “Ik ben blij voor hem. Hij is weinig aan de bak gekomen maar is elke dag opnieuw zijn job blijven doen”, zei Wouter Vrancken.

“Met veel positiviteit, hij is altijd blijven deel uitmaken van de groep. Daarvoor verdient Anouar deze beloning.”

Ait El Hadj excelleert: toch de opvolger van El Khannouss?

Door het gebrek aan flankspelers heeft Wouter Vrancken zijn elftal en veldbezetting helemaal omgegooid in de Champions’ Play-offs en opteert hij nu voor een formatie met drie centrale verdedigers.

Die wijziging lijkt aan te slaan want KRC Genk pakt plots uit met 6 op 6 en brengt al twee weken op rij goed voetbal met een excellerende Anouar Ait El Hadj in de ploeg. “Genk is de vierde hond in het kegelspel geworden”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

“Hij zit daar toch ook al iets langer dan een jaar, een beetje onder de radar”, zei Peter Vandenbempt in Extra Time over Ait El Hadj. “En nu, omdat er anderen niet inzetbaar zijn, grijpt hij zijn kans. De klik met El Khannouss is geweldig, op en naast het veld.”

Gert Verheyen stelt vast dat Ait El Hadj veel vrijheid krijgt en op die manier de verdedigers doet twijfelen. “Hij kiest goed de positie waarin hij aan de bal komt en dan heeft hij de kwaliteit om te weten wanneer hij moet doordraaien en wanneer hij in een tijd moet doortikken. Dat wegdraaien kan hij ook heel goed, hij heeft een korte draaicirkel.”

Met het aanstaande vertrek van Bilal El Khannouss kan Genk zijn opvolger al beet hebben met Ait El Hadj, wat oorspronkelijk al het plan was van de Limburgers.

POLL: Moet Ait El Hadj de opvolger van El Khannouss worden?

Meest recent

Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

7
7
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

72
72
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

151
151
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

105
105
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

357
357
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

127
127
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

69
69
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

148
148
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

75
75
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

193
193
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

169
169
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

513
513
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

164
164
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

347
347
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

76
76
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

495
495
'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Club Brugge zet sterke stappen in jeugdontwikkeling en talentdetectie, met een focus op Europese ...

345
345
Eerste tweeluik Garcia: twee grote winnaars bij Duivels

Het eerste tweeluik van de Rode Duivels onder het bewind van Rudi Garcia zit erop en dus kunnen de ...

267
267

Meer sportnieuws