Ondanks ruime zege: "Anderlecht was totaal niet indrukwekkend"

door
Ondanks ruime zege:

Na de wanvertoning van vorig weekend in Genk heeft Anderlecht zich woensdagavond herpakt. Het zette zonder enige problemen Cercle Brugge opzij en behoudt daardoor zijn leiderspositie, met twee punten voorsprong op Club Brugge en drie op Union.

Het werd uiteindelijk 3-0 in het Lotto Park dankzij twee goals van Leoni en tussendoor ook eentje van Dreyer. Achteraf waren er dan ook enkel maar blije gezichten te zien, ondanks dat Anderlecht met Dreyer en Schmeichel wel nog twee sterkhouders geblesseerd zag uitvallen.

Anderlecht begon matig tegen Cercle

LEES OOK Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

Maar commentator Bert Sterckx vindt dat Anderlecht nog niet al te veel victorie moet kraaien. "Anderlecht heeft overtuigend gewonnen, maar eigenlijk was het in het eerste half uur totaal niet indrukwekkend", stelde hij immers vast bij Sporza. "Afwachtend in hun spel en toch wat flauwtjes aan de bal. Maar dan vallen die twee doelpunten en begint alles plots vlotter te draaien."

Bovendien was ook de tegenstander niet op zijn gebruikelijke niveau. Cercle was met een vertimmerd elftal afgezakt, zonder de geblesseerde Utkus, de geschorsten Daland en Popovic en met de zieke Somers op de bank.

Cercle was geen waardemeter

"Er werd toch ook met een nooddefensie gespeeld: twee jonge knapen centraal, een middenvelder op rechts en op links speelde er iemand tegen zijn voet. Vooral in het uitvoetballen konden ze dat maar moeilijk verstoppen. Op dat vlak was deze wedstrijd dus toch de minst goede waardemeter voor deze play-offs", vond Sterckx dan ook.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

Anderlecht zal er echter niet om malen. Zondag mag het op bezoek bij Cercle en daarna wachten nog vier toppers. Met goede resultaten daarin kunnen ze de titel helemaal over de streep trekken.

POLL: Had je nog meer verwacht van Anderlecht tegen Cercle?

Meest recent

Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

33
33
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

34
34
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

76
76
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

42
42
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

99
99
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

75
75
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

164
164
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

79
79
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

320
320
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

57
57
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

23
23
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

64
64
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

485
485
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

389
389
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

84
84
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

783
783
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1187
1187
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

49
49
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

199
199
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

169
169

Meer sportnieuws