'Olivier Renard moet ophoepelen bij Montréal'

door
'Olivier Renard moet ophoepelen bij Montréal'

De voorbije jaren gingen alsmaar meer Belgen hun geluk zoeken in de Amerikaanse MLS. Eén van de eerste landgenoten die de overstap maakte, was Olivier Renard. De ex-Rode Duivel koos in september 2019 voor een avontuur bij de Canadese club CF Montréal.

Renard was in de jaren daarvoor bij verschillende Belgische clubs aan de slag geweest als sportief directeur. Hij vervulde die functie bij KV Mechelen en Standard en was ook enkele maanden aan de slag bij Antwerp. Ook in Montréal werd hij verantwoordelijk voor het sportieve beleid.

Renard moet opkrassen bij Montréal

Dat was jarenlang een goede samenwerking, waarbij Renard zelfs gepromoveerd werd tot vice-voorzitter. Maar die zou nu op de klippen gelopen zijn. Canadese bronnen melden dat Renard na net geen vijf jaar moet opkrassen bij Montréal.

Volgens La Presse kwam Renard in conflict met voorzitter Joey Saputo over de contractverlenging van middenvelder Mathieu Choinière, die op het einde van het kalenderjaar einde contract is. Renard wou hem absoluut laten bijtekenen en was daarom bereid om in te gaan op de eisen van de speler, die 600.000 dollar per jaar wou verdienen.

Conflict met voorzitter

Dat was echter niet naar de zin van Saputo, die niet verder wou gaan dan een jaarloon van 350.000 dollar. De situatie is blijkbaar danig geëscaleerd dat beiden niet meer samen door één deur kunnen en dus zal Renard moeten vertrekken.

Het wordt uitkijken waar de toekomst van Renard zal liggen. In eigen land is hij de voorbije jaren wat uit beeld verdwenen en dus is het maar de vraag of hij opnieuw bij een Belgische club aan de slag zou gaan. In ieder geval is het wel een einde in mineur voor Renard en Montréal.

POLL: Moet een Belgische club hem een nieuwe kans geven?

Meest recent

Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

3
3
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

70
70
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

123
123
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

111
111
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

29
29
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

15
15
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

81
81
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

58
58
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

137
137
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

75
75
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

70
70
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

148
148
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

292
292
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

64
64
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

55
55
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

400
400

Meer sportnieuws