Antwerp lanceert statement na wangedrag 'supporters'

door
Antwerp lanceert statement na wangedrag 'supporters'

Antwerp ging zondag met 1-0 onderuit op het veld van aartsrivaal Club Brugge. Tot ongenoegen van de meegereisde aanhang, waar een aantal heethoofden hun boekje serieus te buiten gingen.

In de slotfase werd Denis Odoi uitgesloten na een overtreding op Gustaf Nilsson, die vervolgens vanuit het bezoekersvak werd geviseerd met vuurpijlen. Daarbij belandden ook een paar projectielen in de tribunes. Een actie die niet zonder gevolgen blijft, want intussen geraakte al bekend dat het voorval nog een staartje krijgt.

Antwerp veroordeelt fans

LEES OOK Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

Daarbij riskeert ook het stamnummer één zelf een sanctie van het Bondsparket, dat reeds aankondigde stappen te zullen ondernemen. Ondertussen kwamen de Antwerpenaren via hun officiële clubkanalen eveneens met een reactie op de proppen, waarin het afstand neemt van de daders en zegt hen mee te zullen opsporen.

"RAFC veroordeelt ten stelligste het gedrag van een aantal individuen, gisteren in het uitvak van het Jan Breydelstadion. Het gooien van vuurpijlen hoort niet, brengt mensen in gevaar en kan ernstige gevolgen hebben. We hebben intussen vernomen dat er gelukkig geen gewonden zijn gevallen", klinkt het in het statement.

Strenge straf voor daders

"De club distantieert zich uitdrukkelijk van dergelijk wansmakelijk en gevaarlijk gedrag. We zullen er, samen met de thuisploeg en de ordediensten, alles aan doen om de daders te identificeren en gepast te straffen. Zij beschadigen het imago van de club en horen niet thuis in een voetbalstadion, noch in de Rood-Witte familie."

LEES OOK 'Club Brugge opgelet: Hayen en Vanaken op radar topclubs?'

"De club heeft de voorbije jaren veel geïnvesteerd in het creëren van een veilige voetbalomgeving en het kunnen identificeren van de juiste personen. Dat gebeurt in overleg met alle bevoegde instanties, zowel binnen het voetbal als erbuiten. We gaan dat blijven doen en verder uitbreiden", besluit de Great Old. Wordt vervolgd.

POLL: Goed statement van Antwerp?

Meest recent

Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

54
54
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

6
6
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

92
92
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

72
72
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

17
17
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

99
99
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

279
279
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

151
151
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

46
46
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

108
108
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

72
72
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

95
95
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

87
87
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

173
173
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

343
343
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39

Meer sportnieuws