Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

door
Bart De Wever sneert: “Waar ze vuurwerk allemaal verstoppen…”

De discussie rond de Antwerpse derby gaat verder. Ook in de politiek wordt er nu gekeken naar oplossingen. Antwerps burgemeester Bart De Wever sneerde naar de fans, maar vindt dat de situatie hopeloos is.

Er zijn wetten dat de supporters niet grondig mogen worden gefouilleerd. De Wever wijst naar een gemiste kans omdat de wetgeving recent nog is gewijzigd. Nu zijn de opties om strenger op te treden miniem.

Vuurwerk verstoppen

De Wever antwoordde op de gemeenteraad ook enkele keren op zijn typische manier met een sneer richting de fans. “Ik kan u zeggen waar mensen dat op hun lichaam kunnen verbergen. Je kan niet geloven hoe fanatiek sommige supporters zijn. Zelfs als het niet ontploft wil ik het niet naar mijn hoofd gegooid krijgen, als u begrijpt waar ik naartoe wil”, citeert Het Nieuwsblad.

De voetbalwet is recent nog veranderd. “Recent is die nog aangepast, het was dé gemiste kans der gemiste kansen. Het was dé kans om de fouten van het verleden recht te zetten, zoals de identiteit koppelen aan de ticketverkoop of het statuut van stewards aan te passen. Stewards vandaag mogen enkel oppervlakkig fouilleren, vroeger deed de politie dat. Die zou dat kunnen overnemen, maar enkel met naaktfouilles, fluistert mijn korpschef mij in.”

Bij een 4-0 stand werd de wedstrijd tussen Royal Antwerp FC en Beerschot definitief gestaakt. De uitsupporters hadden al meerdere keren vuurwerk op het veld gegooid. Wat de situatie extra schrijnend maakt is dat de hooligans de actie op voorhand hadden aangekondigd. Beerschot besluit nadien om forfait te geven. Komende speeldag ontvangt Westerlo op het Kuipje Beerschot. De club én stad willen alvast drastisch ingrijpen. 

POLL: Moeten de voetbalwetten opnieuw worden aangepast?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

50
50
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

46
46
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

91
91
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

216
216
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

40
40
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

98
98
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

89
89
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

325
325
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

68
68

Meer sportnieuws