Vandenhaute: "Dan wordt Renard meteen ontslagen"

door
Vandenhaute:

Olivier Renard is sinds vandaag de nieuwe sportief directeur van RSC Anderlecht. Nog maar eens een wijziging binnen de ooit zo fiere Brusselse club. Zijn naam werd, voorlopig onterecht, ook genoemd in 'Operatie Propere Handen'. Wat hadden Wouter Vandenhaute en Olivier Renard daar zelf over te zeggen?

"Ik ben heel open geweest met de voorzitter. Het is logisch dat die vraag komt, ook al is dat vijf jaar later. Ik kan er niet veel meer over zeggen. Het was niet fijn dat bepaalde mensen mijn naam noemden. Belangrijk voor mij is dat ik zelf contact opnam met de politie, maar zelf is er geen onderzoek geweest naar mij. Voorlopig heb ik niks gehoord. Ik ben zeer open geweest", zei Renard.

Propere Handen

LEES OOK 'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

Vandenhaute sprong meteen in. "In het allereerste gesprek heeft Olivier daar meteen over gesproken. Voor mij was dat al ver weg. Ik zit daar zelf totaal niet in. Hij heeft er alles over verteld. Ik heb mij nadien geïnformeerd en de mensen hebben mij het bevestigd dat er geen zorgen zijn om Olivier aan te stellen. We hebben ons juridisch ingewonnen en er is een clausule in het contract dat hij meteen wordt ontslagen als hij toch wordt veroordeeld. Dat is een clausule die hij zelf heeft aangevraagd."

De fans van RSCA hebben wel al kritische bedenkingen, aangezien Renard een groot verleden heeft bij Standard. Hij zal dus heel snel kritisch worden bekeken.

Misnoegde fans

"Dieumerci Mbokani is een goed voorbeeld. Als Renard goede resultaten boekt, dan zullen de fans hem snel in de armen sluiten", vertelde Vandenhaute daar nog over.

LEES OOK Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Mbokani verliet in het verleden Anderlecht voor Standard en keerde nadien terug. De fans waren toen ook niet over te spreken, aangezien de spits zich in zijn Luikse periode vaak neerbuigend had uitgelaten over RSCA. Mbokani werd echter dé sterspeler en loodste de club naar twee titels. Hij vertrok als een lieveling. Iemand als Steven Defour werd nooit kampioen en kreeg de fans nooit achter zich.

POLL: Zal Renard slagen bij RSCA?

Meest recent

Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

0
0
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

3
3
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

70
70
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

129
129
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

112
112
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

30
30
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

15
15
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

84
84
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

58
58
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

137
137
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

75
75
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

70
70
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

149
149
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

293
293
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

65
65
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

55
55

Meer sportnieuws