Alderweireld tevreden: "We hebben veel vertrouwen in hem"

door
Alderweireld tevreden:

Royal Antwerp FC kroop tegen KV Kortrijk door het oog van de naald. Ze wisten pas na het nemen van strafschoppen zich te plaatsen voor de kwartfinales van de Croky Cup. Toby Alderweireld schoot de beslissende strafschop tegen de netten. De ex-Rode Duivel was dan ook een tevreden speler.

"Het was voor ons belangrijk om geconcentreerd te blijven. Je weet dat je hier geen 10 grote kansen gaat krijgen, dat laat het veld niet toe. Als je iets meer geluk hebt, maakt Vincent (Janssen, nvdr.) hier de 0-1, maar ik denk dat de bal verkeerd botste. Anders was het toen al beslist geweest", zei hij aan Sporza

Hopen op thuismatch

LEES OOK Puzzelen op de Bosuil: Antwerp zoekt vervanger Alderweireld

"Op zich was het belangrijkste om door te stoten en dat hebben we gedaan. Het was afgesproken dat ik de laatste penalty zou nemen. De jonge spelers hebben ook hun verantwoordelijkheid genomen, maar je ziet dat ook ervaren spelers als Denis (Odoi, nvdr.) kunnen missen", klinkt het. 

"Belangrijkste is dat de spelers de penalty willen nemen. Uiteindelijk ga je door als team. We hadden ook heel veel vertrouwen in Butez. We hopen nu op een thuiswedstrijd in de kwartfinales, de rest zien we wel. Het wordt alleen maar spannender", zei hij nog.

KV Kortrijk strijdt voor het behoud

Bij KV Kortrijk baalde Dion De Neve. Een stunt zat er zeker in. "We hebben 120 minuten hard gewerkt, als ploeg mogen we daar heel fier op zijn. Bij penalty's is het altijd 50-50. We hebben net als tegen KV Mechelen hoog druk gezet. Toen konden we het verschil maken en twee keer scoren voor de rust. Nu was het moeilijker." 

LEES OOK Boyata moeit zich met defensieve zorgen Rode Duivels

"We kregen de kansen wel, maar het was net niet. De voorbije weken waren niet makkelijk. Tegen KV Mechelen en Antwerp hebben weer de mentaliteit getoond die Kortrijk moet hebben. Hierop moeten we verder bouwen. We willen nu zoveel mogelijk punten sprokkelen en zo hoog mogelijk boven de degradatiezone blijven", besloot de speler.

POLL: Verdiende KVK meer?

Meest recent

Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in de problemen

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

63
63
'Antwerp, RSCA & Club vernemen pittig prijskaartje'

Vanaf komend weekend bekampen de Belgische topclubs mekaar weer met de landstitel als inzet. Nadien ...

56
56
Play-Offs barsten los: scheidsrechters speeldag 1 bekend

Nu het pas echt om de knikkers gaat neemt ook de druk op de arbitrage straks weer onvermijdelijk ...

223
223
'Club Brugge krijgt belangrijke update uit ziekenboeg'

Vorig seizoen kroonde Club Brugge zich na een historische inhaalrace alsnog naar de landstitel, een ...

200
200
Vertonghen zadelt Hasi meteen met serieuze kopzorgen op

Een verrassing kunnen we het niet noemen, maar dinsdag maakte Jan Vertonghen ook officieel bekend ...

141
141
De Cuyper vloekt op coach: “Ik wilde stoppen met voetballen!”

Maxim De Cuyper is dit seizoen volledig doorgebroken bij Club Brugge én de nationale ploeg. ...

285
285
Vertonghen oordeelt over ontslag Hubert én keuze Hasi

Jan Vertonghen zal op het einde van dit seizoen stoppen met voetballen, dat liet de aanvoerder van ...

329
329
Vanaken roept straffe waarschuwing naar KRC Genk

Club Brugge moet weer de achtervolging inzetten in de Champions Play-Offs. Vorig seizoen pakte ...

554
554
KV Mechelen voert aanzienlijke kapitaalsverhoging door

KV Mechelen had al een tijdje geleden aangekondigd dat het een kapitaalsverhoging van 6,1 miljoen ...

211
211
Ultras Charleroi slaan ferm terug na verbanning bestuur

De Ultras van Sporting Charleroi werden verbannen in Mambourg na de incidenten tijdens de ...

59
59
Vanaken maakt balans Tedesco-Garcia op: "Nee, totaal niet"

Hans Vanaken verdween de afgelopen jaren naar de achtergrond bij de Rode Duivels, maar bondscoach ...

187
187
Vertonghen speelt open kaart over plannen na profcarrière

Jan Vertonghen kwam vandaag met het nieuws naar buiten dat hij aan het einde van het seizoen zal ...

259
259
FIFA-schandaal: rechtbank velt verdict over Blatter/Platini

In eerste aanleg werden Sepp Blatter en Michel Platini vrijgesproken na de aanklachten van ...

59
59
De Cuyper én Seys halen stevig uit na interlandperiode

Maxim De Cuyper en Joaquin Seys zijn dit seizoen de absolute smaakmakers bij Club Brugge. De ...

529
529
Tolu Arokodare verrast: “Bijna weg bij KRC Genk…”

Tolu Arokodare is dit seizoen uitgegroeid tot aanvalsleider van KRC Genk. De spits maakte zijn ...

216
216
Adriano Bertaccini bijt pijnlijk door het stof bij STVV

Adriano Bertaccini is dit seizoen een revelatie bij Sint-Truiden VV, maar de afgelopen weken waren ...

194
194
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge-smaakmakers weg, jackpot Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

430
430
'Bizarre timing' Standard Luik wakkert geruchten aan

Standard Luik heeft afscheid genomen van Pierre Locht en Giacomo Angelini werd aangesteld als de ...

228
228
Joaquin Seys onthult transferplannen: “Bepaalt alles…”

Club Brugge maakte dit seizoen enorm veel indruk in de Champions League. Verschillende sterkhouders ...

547
547
Jan Vertonghen verbaast Anderlecht en kondigt pensioen aan

Jan Vertonghen kampt dit seizoen met enorm veel blessureleed bij RSC Anderlecht. De voormalige Rode ...

622
622

Meer sportnieuws