8 genomineerden voor Gouden Croc bekend

door
8 genomineerden voor Gouden Croc bekend

Het eindejaar nadert en dat betekent traditioneel dat het tijd is om de nodige prijzen uit te reiken. Eén van de meest frappante trofeeën die het voorbije jaar opdook in het Belgische voetbal is de Gouden Croc.

De trofee werd in 2021 in het leven geroepen door podcast MIDMID, met als doel om ook de spelers van de 'kleinere' clubs in de bloemetjes te zetten. De Gouden Schoen wordt immers doorgaans gedomineerd door de topclubs en daardoor staan de uitblinkers bij de mindere goden in de schaduw.

8 genomineerden voor Gouden Croc bekend

LEES OOK Belgische clubs schrijven geschiedenis: “Sterkte van JPL”

De Gouden Croc bekroont daarom de beste speler die onder contract staat bij een club die niet behoort tot de traditionele G6: Club Brugge, Anderlecht, Standard, KRC Genk, AA Gent en Antwerp. De voorbije jaren sleepten Dante Vanzeir, Mathieu Maertens en Aboubakary Koita de prijs al in de wacht.

Play Sports maakte donderdag de genomineerden bekend voor de vierde editie en kwam uit bij acht namen. Daarbij zit ook opnieuw de verliezende finalist van een jaar geleden. Topschutter Kevin Denkey kan alsnog met een prijs afscheid nemen van België.

Alsnog Denkey of toch iemand anders?

De topschutter van Cercle Brugge trekt binnenkort immers naar FC Cincinnati in de Amerikaanse MLS. Maar om de Gouden Croc in de wacht te slepen, moet hij wel afrekenen met zeven stevige concurrenten.

LEES OOK Benito Raman bezorgt pover Union SG fikse kater

Het gaat om Daam Foulon (KV Mechelen), Allahyar Sayyadmanesh (Westerlo), Ezechiel Banzuzi (OH Leuven), Thibaud Verlinden (Beerschot), Adriano Bertaccini (STVV), Charles Vanhoutte (Union) en Daan Heymans (Charleroi).

POLL: Wie verdient de Gouden Croc het meest?

Meest recent

Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

1
1
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

49
49
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

52
52
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

303
303
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

88
88
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

231
231
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

229
229
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

196
196
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

513
513
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

337
337
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

366
366
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

391
391
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

345
345
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

567
567
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

210
210
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

135
135
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

146
146
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

229
229
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

60
60
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

194
194

Meer sportnieuws