Rits: "Dát is de grootste verandering onder Hubert"

door
Rits:

In de Europa League gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Slavia Praag. De Brusselaars konden alvast met het nodige vertrouwen naar Tsjechië afreizen. Sinds David Hubert het roer overnam als hoofdcoach mogen de resultaten immers gezien worden.

Paars-Wit vatte het seizoen aan met Brian Riemer als hoofdcoach. Die bleef op post ondanks het feit dat RSCA vorig seizoen de titel in extremis uit handen had gegeven. Maar de Deen slaagde er niet in om het spelniveau van zijn ploeg op te krikken. En toen ook de resultaten begonnen tegen te vallen, werd Riemer bedankt voor bewezen diensten.

LEES OOK Rits onthult: “Hasi heeft al geroepen bij Anderlecht”

De sportieve leiding moest dus op zoek naar een geschikte vervanger. Ondertussen werd Hubert aangesteld om te depanneren als interim-trainer. Die was al bij RSCA aan de slag als coach van de beloften. En de oud-middenvelder slaagde er meteen in om voor een nieuwe schwung te zorgen. Omdat ook de resultaten onder zijn bewind meevielen, werd Hubert uiteindelijk ook vast benoemd.

Hubert drukt stempel

Een risico gezien zijn beperkte ervaring als T1. Maar voorlopig pakt de aanstelling van Hubert goed uit. Sinds de pijnlijke nederlaag eind oktober op het veld van Club Brugge, liet Anderlecht amper nog steken vallen. Bovendien is het spelniveau aanzienlijk naar omhoog gegaan en scoren de Brusselaars al enkele weken aan de lopende band.

Op zijn persbabbel van woensdag werd Mats Rits dan ook gepolst naar het grootste verschil onder beide trainers. "David heeft andere accenten gelegd. Door het drukke programma zijn er weinig momenten om daar écht op te trainen. Maar we zetten hoger druk, in een iets ander systeem. We willen de bal hoog recupereren en dan óns spel brengen, met veel beweging en diepgang. We brengen dominant voetbal. Dát is de grootste verandering", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Rits in topvorm

LEES OOK Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

Ook voor Rits zelf pakte de trainerswissel goed uit. Sinds Hubert de plak zwaait groeide de middenvelder terug naar zijn beste niveau. De laatste weken draagt hij ook op aanvallend vlak steeds vaker zijn steentje bij. "Ik mag meer infiltreren, ja. Al hangt het af van match tot match. Speel ik alleen op de ‘zes’, dan moet ik nog altijd controlerend spelen. Vanop de ‘acht’ kom ik iets meer voor de goal, wat ook meer opvalt. Wat ik het liefst doe? Voor mij maakt dat weinig verschil. Ik hoéf niet te scoren, zolang de ploeg maar wint."

POLL: Indien iedereen fit en in vorm, staat Rits dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

15
15
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

77
77
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

30
30
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

361
361
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

32
32
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

231
231
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

339
339
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

62
62
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

198
198
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

210
210
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

225
225
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

106
106
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

276
276
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

44
44
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

521
521
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

989
989
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

263
263
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

466
466
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

851
851

Meer sportnieuws