Club doet gouden zaak: volgende miljoenentransfer bepaald

door
Club doet gouden zaak: volgende miljoenentransfer bepaald

Club Brugge haalde tijdens de voorbije transferzomer een aantal gerichte aanwinsten in huis. Enkele van die nieuwkomers hadden het de afgelopen maanden lastig om zich door te zetten. Anderen zijn dan weer voltreffers en kunnen op termijn een flinke meerwaarde opbrengen.

Blauw-Zwart nam eind vorig seizoen definitief afscheid van Vincent Mannaert, die zich als CEO ook jarenlang had ontfermd over het sportieve beleid. Dat takenpakket werd echter opgesplitst. Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' bijvoorbeeld bezig houden met de meer praktische kant van de sportieve werking.

LEES OOK Club Brugge schuift zelf al nieuwe Gouden Schoen naar voren

Het transferbeleid kwam dan weer vooral in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux. En die maakte in de voorbije maanden zijn vuurdoop met de grote uitgaande transfers van Igor Thiago en Antonio Nusa. Daarnaast spendeerde hij de nodige miljoenen aan versterking voor de selectie van coach Nicky Hayen.

Nieuwe patron op middenveld

Van die inkomende transfers is het merendeel geslaagd. Zaid Romero en Hugo Siquet hebben het voorlopig lastig met de zware concurrentiestrijd en zullen een tandje moeten bijsteken. Maar een Gustaf Nilsson bijvoorbeeld, staat indien fit gewoon in de basis. Christos Tzolis wordt zelfs genoemd als outsider voor de Gouden Schoen.

Daarnaast mogen ook de prestaties van Ardon Jashari gezien worden. De Zwitserse middenvelder werd voor zo'n 6 miljoen euro overgenomen van FC Lugano. Het duurde even alvorens hij zijn draai vindt. Maar de laatste weken geldt Jashari bijna steevast tot de uitblinkers in het elftal van coach Nicky Hayen.

Uitstekende investering

LEES OOK Jashari in de zomer weg bij Club? Rigaux is duidelijk

Bovendien is Jashari een vaste international bij zijn land en heeft hij op zijn 22ste heeft hij nog een pak progressiemarge. Volgens analist Franky Van der Elst kan de middenvelder dan ook de volgende speler worden die Club voor een pak miljoenen kan verkopen. "Van hem kunnen ze nog jaren genieten en hem dan verkopen voor een serieuze meerwaarde", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Als je het over transfers hebt die een voltreffer zijn ... . Iedereen heeft het over Tzolis. Terecht. Maar Jashari gaat toch ook nog een goede investering blijken."

POLL: Jashari hoort nu al bij de 10 beste middenvelders in de JPL ...

Meest recent

'Standard onderhandelt met Union omtrent volgende transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

8
8
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

44
44
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

143
143
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

68
68
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

134
134
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

37
37
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

273
273
'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Club Brugge zet sterke stappen in jeugdontwikkeling en talentdetectie, met een focus op Europese ...

218
218
Eerste tweeluik Garcia: twee grote winnaars bij Duivels

Het eerste tweeluik van de Rode Duivels onder het bewind van Rudi Garcia zit erop en dus kunnen de ...

176
176
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende ...

166
166
Club Brugge doet concurrentie duizelen: "Een superjaar"

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de dubbel titel-beker. Maar ongeacht of de ...

588
588
'Beslissing Vertonghen dwingt Anderlecht tot grove transferactie'

RSC Anderlecht beleeft een woelige aanloop naar de Champions' Play-Offs. Enkele dagen na de ...

346
346
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

102
102
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

57
57
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

369
369
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

925
925
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

75
75
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

176
176
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

179
179
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0

Meer sportnieuws