Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

door
Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

Royal Antwerp FC heeft weer een verlies van 12 miljoen euro geboekt. Ondanks het feit dat de club 25 miljoen euro binnenkreeg aan Champions League-gelden en ongeveer 20 miljoen euro ving voor Arthur Vermeeren. Financieel gezond is de club dus nog steeds niet. Antwerp kwam vanavond met een statement.

Verlies van 12 miljoen euro

"In tegenstelling tot berichtgeving in De Tijd, en gezien we niet gevraagd zijn om enige reactie of enige kans op loyaal wederhoor, willen we even de puntjes op de i zetten, gezien het gaat om feiten. Vorige week is de jaarrekening van RAFC NV neergelegd en werden de cijfers van 30 juni 2024 publiek gemaakt", klinkt het. 

LEES OOK Buffalo's openen PO1-deur en verpesten debuut Ulderink

"De club heeft nu al enige tijd geleden de omslag gemaakt om zelf bedruipend te worden en niet meer louter afhankelijk te zijn van de eigenaar. In de voorbije 2 seizoenen werd voor ongeveer 100 miljoen euro verkocht en dit heeft er samen met de sportieve successen zoals het kampioenschap, de bekerwinst en de Champions League toe geleid dat het grote tekort van vorig boekjaar gereduceerd is tot een verlies van 12 miljoen", laten ze nog weten. 

Nog gelden op komst

"De voorbije zomermercato en de transfers van Jean Butez en Ayrton Costa (al werd die ook voor miljoenen gekocht in de zomer, nvdr.) in januari zijn nog niet in deze cijfers opgenomen. Net zoals een eventuele deal tussen Atletico Madrid en Leipzig betreffende Arthur Vermeeren die RAFC een aanzienlijk bedrag kan opleveren. Deze zaken stellen ons in staat om in het huidig boekjaar naar een break-even te evolueren en stelden ons een aantal weken geleden in staat om voldoende cash naar voor te halen zodoende de openstaande kapitaalsverhoging van 27 miljoen euro te volstorten." 

"De familie Gheysens ondersteunt de club in al haar facetten maar heeft op geen enkele manier financiële steun gegeven aan RAFC. Dit is al een goeie 18 maanden het geval en heeft bijgevolg geen invloed gehad om tot het resultaat van vorig en huidig boekjaar te komen. De club blijft op de ingeslagen weg verder gaan en wil een verstandig financieel beleid koppelen aan sportieve resultaten. Ondertussen wordt ook verder gewerkt om de club verder uit te bouwen op organisatorisch en infrastructureel vlak en krijgt de jeugdacademie stilaan het vereiste niveau om aan de top mee te doen."

LEES OOK 'De Cuyper vertrekt: Club Brugge legt transferprijs vast'

POLL: Is Antwerp goed bezig?

Meest recent

Nieuwe beelden: jennende Courtois bespuwd, dubieuze actie Vini

Real Madrid heeft zich woensdag op de valreep geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. ...

3
3
Grote terugkeer Vanaken: "Een certitude bij Rode Duivels"

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als Belgisch bondscoach. De verwachting is dat ...

80
80
Anderlecht rondt opvallende transfer af: contract tot 2029

RSC Anderlecht wil de reguliere competitie aanstaande zondag tegen Cercle Brugge met een goed gevoel ...

114
114
'Topscouts in tribunes: Club stevent af op recordtransfer'

Club Brugge nam woensdagavond afscheid van de Champions League met een 3-0-nederlaag tegen Aston ...

250
250
UEL/UECL: Ajax sneuvelt met zware cijfers, Yaremchuk valt op

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa League en Conference League ...

70
70
België verlaat Europa: Cercle grijpt nipt naast enorme stunt

Ook de laatste Belgische club is donderdagavond gesneuveld op het Europese toneel. In de 1/8ste ...

128
128
'Man City zet mercato in vuur met deal van 120 miljoen'

Manchester City is bezig aan een ondermaats seizoen en dat zal niet zonder gevolgen blijven tijdens ...

245
245
JPL-topper maakt furore: op weg naar Anderlecht?

Louis Patris werd in de zomer van 2023 met hoge verwachtingen bij Anderlecht gehaald, maar zijn tijd ...

260
260
Cercle Brugge Europees bestolen? "Met een strenge VAR ..."

Cercle Brugge kreeg donderdagavond de kans om zich als enige Belgische club te verzekeren van een ...

193
193
'Garcia broedt op last-minute verrassing in eerste selectie'

Vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als Belgisch ...

84
84
'Leverkusen laat Boniface vertrekken voor 50 miljoen'

De scouting van Union SG bewees de voorbije seizoenen een indrukwekkende neus voor spitsen te ...

149
149
'De Cuyper vertrekt: Club Brugge legt transferprijs vast'

Club Brugge sneuvelde woensdagavond uit de Champions League, maar kan desondanks terugblikken op een ...

739
739
Marktwaarde nóg hoger: Genkie troeft Onuachu en Dessers af

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen tot dusver in de Champions League. En die prestaties ...

572
572
'Bayern laat grote naam gaan: Arsenal klaar om toe te slaan'

Bayern München heeft opnieuw een sterkhouders langer aan zich kunnen binnen. Na een aanslepende ...

104
104
'Anderlecht slikt alweer bittere pil uit ziekenboeg'

De crisis loert alweer om de hoek in het Lotto Park, waar Anderlecht zondag Cercle Brugge over de ...

299
299
UEFA lanceert opvallend statement na penaltygate in Madrid

Niet alleen in België eist de arbitrage geregeld een hoofdrol op. Zo is heel Spanje momenteel ...

144
144
Rampscenario Club Brugge: sterkhouder in de lappenmand?

Na de uitschakeling in de Champions League heeft Club Brugge haar zinnen op de dubbel gezet. In de ...

609
609
'Milicevic zet bestuur AA Gent met rug tegen de muur'

Voor het eerst sinds 2019 kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs. Of de Buffalo's ...

169
169
'Club Brugge stevent al af op eerste zomertransfer'

Het avontuur in de Champions League zit er helaas op voor Club Brugge, dat maar liefst een slordige ...

789
789
'KV Mechelen hakt knoop door: opvolger Hasi al bekend?'

Dankzij een deugddoende zege tegen Charleroi verzekerde KV Mechelen zich vorig weekend van het ...

537
537

Meer sportnieuws