Opvallende wending: Anderlecht trekt strafmaatregel in extremis in

door
Opvallende wending: Anderlecht trekt strafmaatregel in extremis in

RSC Anderlecht werkt zondagavond de Brusselse derby tegen Union SG. Aanvankelijk zou tijdens die wedstrijd één van de thuisvakken in het Lotto Park achter slot en grendel blijven. Maar vlak voor de partij besloot de recordkampioen om die strafmaatregel in te trekken.

Afgelopen donderdag zwaaide Paars-Wit het Europese toneel uit met een 2-2-gelijkspel tegen Fenerbahçe. Op zich een verdienstelijk resultaat, maar de wedstrijd werd ontsierd door wangedrag in de tribunes. Na de vroege openingsgoal van de Turken was immers een heuse knokpartij ontstaan.

Vak harde kern gesloten

LEES OOK Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

Naar verluidt ging het om enkele lede van de harde kern die op de vuist gingen met Turkse supporters, die geprovoceerd zouden hebben in de thuisvakken. De situatie dreigde zelfs dusdanig te escaleren dat de wedstrijd even moest gestaakt worden. Iets waar men bij de UEFA uiteraard zwaar aan tilt.

Anderlecht besloot dan ook om actie te ondernemen, zeker omdat dit niet het eerste incident was in de Europese campagne. Zo werd besloten om vak 'N5', waar de harde kern van 'Brussels Casuals Service' (BCS) plaatsneemt, te sluiten voor de derby. Maar daar komt men nu alweer op terug.

Onderhoud met Vandenhaute

Zo meldt de club dat een onderhoud heeft plaatsgevonden in aanloop naar de derby met Union tussen vertegenwoordigers van BCS en preses Wouter Vandenhaute. "Tijdens dat gesprek is de maatregel van de club om vak N5 tijdelijk te sluiten, verder toegelicht. Inmiddels wist de club in samenwerking met de politiediensten 10 betrokkenen te identificeren", klinkt het.

LEES OOK Union winnaar van het weekend: tandeloos Anderlecht onderuit

De identificatie van het tiental, dat in afwachting van een officieel stadionverbod uit het Lotto Park wordt geweerd, is samen met het gesprek blijkbaar voldoende om de sanctie terug te draaien. "Dankzij de snelle identificatie van de betrokkenen, werd tijdens het overleg besloten om de preventieve maatregel op te heffen, en het vak N5 te heropenen voor de wedstrijd RSCA – Union."

POLL: Begrijpelijke beslissing?

Meest recent

Cercle redt op de valreep een gevleid punt tegen Kortrijk

In de strijd om het behoud heeft KV Kortrijk de kans laten liggen om een gouden zaak te doen. De ...

0
0
Pijnlijke slipper wordt doodsteek: 'Rangers zet Clement op straat'

Het heeft er alle schijn van dat Philippe Clement eerstdaags zijn biezen moet pakken bij Rangers FC. ...

116
116
Union winnaar van het weekend: tandeloos Anderlecht onderuit

Union SG heeft zondagavond als enige ploeg uit de top zes kunnen winnen in de Jupiler Pro League. De ...

117
117
Hayen reageert op commotie: één bepalende fout Visser

Club Brugge heeft andermaal punten verspeeld daags na een Europese wedstrijd. De regerende kampioen ...

322
322
Fink komt met klasse-reactie na discutabele penatyfase

KRC Genk heeft zondagnamiddag voor het eerst sinds lang nog eens steken laten vallen in eigen huis. ...

253
253
Liverpool ruikt titel: orkaan Salah blaast ook City omver

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC een reuzenstap richting de titel gezet. Daags na de ...

87
87
Anderlecht-titularis krijgt volle laag: "Hij speelt in toeristen-modus"

Zondagavond werd in de Jupiler Pro League in een rechtstreeks duel gestreden om de derde plaats. RSC ...

281
281
Vanaken maakt brandhout van Visser: "Lachwekkend"

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure thuisnederlaag geleden. Op eigen veld ging de regerende ...

408
408
Genk bestolen bij penaltyfase? Vandenbempt en co duidelijk

Leider KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om optimaal te profiteren van de nederlaag van ...

509
509
Real naast Barça na clean sheet Courtois, sleutelrol Openda levert punt op

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich weer op gelijke hoogte van leider FC Barcelona ...

32
32
Ook Genk struikelt: Gent pakt verdienstelijk punt in Cegeka Arena

KRC Genk heeft zijn eerste puntenverlies van 2025 geleden in de Jupiler Pro League. De leider bleef ...

164
164
Anderlecht-Union: Hubert en Pocognoli roteren níét met basiself

RSC Anderlecht en Union SG werden donderdagavond allebeid gewipt in de Europa League. Zondagavond ...

54
54
Opvallende wending: Anderlecht trekt strafmaatregel in extremis in

RSC Anderlecht werkt zondagavond de Brusselse derby tegen Union SG. Aanvankelijk zou tijdens die ...

191
191
Zware opdoffer Lukaku en co, Newcastle wint doelpuntenkermis

In de Italiaanse titelstrijd heeft SSC Napoli zondagmiddag een erg slechte zaak gedaan. Romelu ...

46
46
Verhaeghe wacht Visser persoonlijk op: "Niet onnozel doen"

Club Brugge vertoefde de voorbije dagen op roze wolk na de historische kwalificatie voor de 1/8ste ...

1805
1805
Uitsluiting Tzolis terecht? Analisten vellen verdict

Slechts enkele dagen na de Europese triomf op het veld van Atalanta, heeft Club Brugge een flinke ...

1476
1476
Brugse woede: Tzolis kookt over, Jan Breydel viseert Visser

Club Brugge heeft zondagmiddag een dure slipper gemaakt in de eigen Jupiler Pro League. De regerende ...

958
958
Standard haalt gedecimeerd Club genadeloos van roze wolk

Gaat Standard het 'mirakel' toch nog realiseren? De Rouches pakten deze namiddag uit met een ...

305
305
Fink kiest vervanger Penders, vier wissels bij AA Gent

KRC Genk is uitstekend bezig in de Jupiler Pro League en won sinds de jaarwissel al zijn ...

75
75
Tweedracht bij Anderlecht: club haalt keihard uit na kritiek fans

RSC Anderlecht speelde afgelopen donderdag 2-2-gelijk in het Europa League-duel tegen ...

158
158

Meer sportnieuws