Makelaar ontkent opvallende RSCA-geruchten omtrent Fredberg

door
Makelaar ontkent opvallende RSCA-geruchten omtrent Fredberg

Jesper Fredberg leverde twee jaar lang best goed werk bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging van plaats 11 weer naar de Belgische top, maar sinds afgelopen zomer ging het grondig mis. Na een moeilijke start van het seizoen werd hij naar de uitgang geduwd, net zoals de andere Denen binnen Anderlecht. Gunther Thiebaut ging in op enkele geruchten omtrent Fredberg.

Fredberg kreeg opvallend veel kritiek, ondanks het feit dat hij in drie transferperiodes héél veel opkuiste. De loonmassa werd een stuk naar beneden gehaald, Anderlecht deed voor het eerst in zeven jaar mee voor de landstitel en ze haalden voor het eerste in zes jaar nog eens de groepsfase van de Europa League.

Christian Eriksen

LEES OOK Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Maar afgelopen zomer ging het mis tijdens de vierde mercato. Plots kwamen er verhalen naar buiten, zoals dat ook gebeurde na het vertrek van Kompany. Gunther Thiebaut ontkracht die in de podcast Café Constant. Hij ging in op een aantal dossiers.

Zo verklaart de makelaar, die heel aanwezig is op de Belgische markt, dat volgens zijn informatie Fredberg allerminst tot de laatste dag echt inzette op de komst van Christian Eriksen. Ook al werd dat meermaals verkondigt. Hij ontkrachtte ook een ander gerucht.

Scouting en bereikbaarheid

Zo zou Fredberg amper bereikbaar zijn geweest in de zomer, wat natuurlijk ronduit bizarre geruchten zijn. "Ik had een zeer goed contact met Fredberg. Hij is een zeer joviale man en hij stuurde altijd terug. Ik was toch heel wat keren op Neerpede in de zomer en hij liep daar toch altijd rond als ik er was. Van andere makelaars uit het buitenland hoorde ik ook dat de deur altijd openstond en iedereen was welkom. Hij reageerde ook altijd", aldus Thiebaut.

LEES OOK Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

Er zijn ook verhalen dat de scouting niet werd gebruikt, maar ook dat klopt niet volgens onze info. Fredberg stond doorlopend in contact met hoofdscout Dries Belaen, die vaak de contacten met de karrevracht aan makelaars wist te onderhouden. Zo probeerde Fredberg in de zomer ook zaken te doen in Mexico, maar wegens een gebrek aan middelen was dat niet mogelijk. 

Nog een opvallend feit: Fredberg wilde volgens Thiebaut na Brian Riemer voor een ervaren trainer gaan. Het is algemeen bekend dat Wouter Vandenhaute uiteindelijk de knoop doorhakte en voor David Hubert ging. Enkele weken later lag Fredberg op straat.

POLL: Had RSCA Fredberg aan boord moeten houden?

Meest recent

'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

46
46
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

6
6
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

77
77
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

17
17
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

67
67
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

26
26
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

217
217
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

94
94
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

211
211
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

60
60
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

480
480
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

281
281
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

414
414
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

75
75
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

252
252
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

266
266
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

268
268
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

112
112

Meer sportnieuws